Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pozrite si elektrické motorky a skútre na sezónu 2023

Pozrite si elektrické motorky a skútre na sezónu 2023
Zdroj | Super Soco
Richard Pliešovský
Pozrite si elektrické motorky a skútre na sezónu 2023
Zdroj | Super Soco
Zdroj | Super Soco

Ani sme sa nenazdali a jar nám klope na displeje. Po nútenom pobyte v interiéroch nie je nič lepšie, ako sa konečne nadýchnuť čerstvého vzduchu a niekam vyraziť. Kto okúsil čaro jazdy na motorke či skútri, vie čo je to sloboda.

Elektrické skútre a motorky predstavujú modernú, pohodlnú a ekologickú formu dopravy. Ideálne sú na kratšie vzdialenosti – či už na dochádzanie do školy, práce, na nákupy, alebo sa len tak vyšantiť.

Vďaka elektromotoru sú tieto elektrické približovadlá tiché, neprodukujú žiadne splodiny a ich prevádzka je lacná. Batéria sa nabije z bežnej elektrickej zásuvky. V neposlednej miere je veľkou výhodou ľahká obsluha a jednoduchá údržba.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vybrali sme pre vás niekoľko modelov, ktoré sa aktuálne na Slovensku predávajú. Samozrejme, ponuka je oveľa širšia. Zoznam sme zoradili podľa ceny.

Racceway e-Babeta

Babeta je stále tu! A nie len taká obyčajná, ale s elektrickým pohonom. Poteší vyberateľná batéria s dojazdom do 45 km, motor disponuje výkonom 250 W (max. 450 W). Maximálna rýchlosť je 25 km/h. Babeta má hmotnosť 66 kg a nosnosť 120 kg.

Zdroj | Racceway

O komfort jazdy sa starajú 18″ kolesá a vylepšené tlmiče, ktoré zaistia pohodlnú jazdu aj na nerovnom teréne. A čo ak si vám podarí vybiť batériu? tušíte správne – stačí použiť klasické pedále a pokračovať v jazde. Akumulátor je možné zameniť za ľahšiu lítiovú 20 Ah batériu s dojazdom do 80 km. Denné a nočné osvetlenie je riešené LED svetlami, súčasťou príslušenstva je diaľkové ovládanie s alarmom. Cena skútra je 1 179 €.

Nespornou výhodou je, že výrobca má vo svojej ponuke modely e-Babeta, e-Moped a e-Fichtl, na ktorých sa môžete bez obáv preháňať aj bez vodičského oprávnenia.

Super Soco CU mini

Praktický e-skúter CU mini je vhodný do rekreačných oblastí, ale i do miest. Moderný dizajn tvoria prvky ako výkonný LED  smart systém svetlometov, atraktívne farebné prevedenie a praktické úložné priestory. CU mini obsahuje vylepšený motor, nový algoritmus vektorového riadenia, ďalšiu generáciu systému pohonu pre lepšiu stabilitu. Výrobca udáva životnosť batérie až na 1 300 cyklov, čo v praxi znamená aj viac ako 8 rokov bezproblémovej prevádzky.

https://youtu.be/axRXLJwizFc

Maximálny výkon je 1 kW, menovitý výkon 800 W, dojazd 30 km. Maximálna nosnosť je 187 kg, hmotnosť skútra s batériou je 56 kg. Cena skútra je 1 599 €.

Segway eScooter B110S

Segway patrí medzi priekopníkov individuálnej elektrickej prepravy. eScooter B110S dosiahne maximálne 45 km/h a dojazd do 105 km. Nosnosť je len 132 kg, no poteší zabudovaná ochrana AHRS proti krádeži. Nechýba užitočná funkcia detekcie jazdy so zabezpečením proti rozjazdu.

Segway eScooter B110S si naštartujete bez kľúča pomocou karty s NFC. Nechýbajú zvyčajné funkcie ako tempomat, LED svetlá, EABS a automatické uzamknutie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

NIU MQi+ Sport

Najnovší model v rade Mkombinuje moderný štýl s inteligentným dizajnom, ponúkamiesto pre dvoch pasažierov. Výkon motora je 1 600 W, maximálna rýchlosť 45 km/h a dojazd 75 až 100 km. Hmotnosť skútra je 60 kg, nosnosť 150 kg.

Zdroj | NIU

Kvalitná lítium-iónová 48 V 42 Ah batéria Panasonic má 2-ročnú záruku a garantovaný 5-ročný životný cyklus. Cena skútra je 2 720 €.

Super Socot TC Street Hunter

Minuloročná novinka ponúka rýchlosť až do 75 km/h a dojazd do 110 km s dvoma batériami. Zaujme štýlovým retro dizajnom. Motor má výkon 3,5 kW, nosnosť je pritom slušných 176 kg. Životnosť batérie je 1 000 cyklov, čo pre vás znamená zhruba 8 rokov prevádzky.

https://youtu.be/ABaaNBz-hEg

TC Street Hunter má s batériou 103 kg, maximálna rýchlosť je 75 km/h. Cena motocykla je je 4 199 €, na jazdu potrebujete vodičské oprávnenie A1, resp. B minimálne 2 roky.

Piaggio 1

Model Piaggio 1 prichádza v troch kombináciách batérie a motora. Štandardná verzia dosahuje maximálnu rýchlosť 45 km/h a dojazd až 55 km v režime ECO a 43 km v režime Sport. Model Piaggio 1+ má väčšiu batériu s dojazdom 100 km v režime ECO a 68 km v režime Sport, zatiaľ čo verzia Piaggio 1 Active sa pýši maximálnou rýchlosťou 60 km/h a dojazdom 85 km v ECO režime (66 km v móde Sport).

Zdroj | Piaggio

Vďaka bezkľúčovému zapaľovaniu vám stačí iba diaľkový ovládač. Potom už stačí jednoducho stlačiť tlačidlo a zvoliť. Režim ECO je úspornejší a ponúka väčší dojazd, maximálnu rýchlosť 30 km/h a progresívnejšie zrýchlenie. V režime Sport využijete naplno plný ťah motora. Batéria s kapacitou 1,4 kWh sa vyberá a nabíja doma, alebo tam, kde máte poruke elektrickú zásuvku. Batérie modelov 1+ a 1 Active majú kapacitu 2,3 ​​kWh.

Piaggio 1 stojí 3 399 €, Piaggio 1 + 3 799 € a Piaggio 1 Active 4 299 €.

Vespa Elettrica

Obsah pokračuje pod reklamou

Vespa Elettrica je ikonou talianskej technológie. Skúter disponuje bezúdržbovým elektrickým motorom dodávajúcim na kolesá výkon až 4 kW, čím prekonáva tradičný 50cc skúter. Krútiaci moment dosahuje až 200 Nm, čo je úroveň niektorých menších áut a pre Vespu to znamená potenciál k dramatickej akcelerácii.

Batérie v tomto skútri vystačia na prejdenie 100-kilometrovej vzdialenosti, čo je pre mestské a prímestské ulice viac ako postačujúce. Nabíjanie potrvá 4 hodiny, Vespa Elettrica sa tak pohodlne stihne nabiť počas noci alebo vtedy, keď ste v práci. Elektrický pohon pre Vespu neznamená stratu obratnosti a jazdných vlastností, skôr rozšírenie o tichú a mimoriadne lacnú prevádzku.

X-scooters XRS01 EEC Li Raptor Pro

Nádhera na prvý pohľad, však? Tento unikátny motocykel dosahuje rýchlosť 75 km/h, reálny dojazd je 150 km, nosnosť až 200 kg. Poháňa ho 3 000W motor, 72 V batéria má 100 Ah. Motocykel je možné registrovať pre prevádzku na pozemných komunikáciách.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Zero Motorcycles S

Zero S je navrhnutý pre mestské prostredie a občasné jazdenie s úsekmi zákrut. Ide rýchlosťou až 145 km/h a dojazd môže byť do 325 km. To však platí len pre najvyššiu konfiguráciu s 13 kWh batériou a so zdrojom Power Tank. Na výber je aj nižšia konfigurácia s batériou s kapacitou 6,5 kWh, tá však ponúka nižší výkon, krútiaci moment a kratší dojazd.

Zdroj | Zero Motorcycles

Maximálna rýchlosť je 158 km/h, hmotnosť od 142 kg a cena začína na 13 199 €. Vyšší model je Zero SR, tam sa však pripravte na väčšiu cenu, začína na 19 990 €.