Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 3 min.
  • 21.7.2022

Pozrite sa, ako vyzerala montáž klimatizácií od ZSE v smart redakcii TECHBOX

Pozrite sa, ako vyzerala montáž klimatizácií od ZSE v smart redakcii TECHBOX
TECHBOX
Pozrite sa, ako vyzerala montáž klimatizácií od ZSE v smart redakcii TECHBOX

Keďže už máme pred redakciou wallbox ZSE Drive, rozhodli sme sa, že aj pri výbere klimatizácií stavíme na osvedčeného partnera ZSE. Ponuka ZSE Klima je navyše bohatá, na výber máte množstvo modelov klimatizácií troch značiek Daikin, Hisense a Samsung. Pozrite sa, ktoré sme si vybrali my.

V našej smart redakcii sme potrebovali až 4 vnútorné klimatizačné jednotky, pretože máme viacero samostatných miestností. Mali sme však jednu veľkú výhodu, naše priestory už boli vybavené predprípravou na inštaláciu klimatizácií – na medené rozvody, odvod kondenzu či komunikačný kábel pre klímu sa teda myslelo už počas projektu.

Začali sme miestnosťami na poschodí redakcie. Tu sme sa rozhodli pre trojicu klimatizačných jednotiek ZSE Klima Komfort Daikin s výkonom 2,5 kW, ktoré hravo vychladia miestnosti na požadované teploty. Ich výhodou je tichosť (len 20 dB), úspornosť (trieda A++) či možnosť ovládania klimatizácií aj na diaľku cez Wi-Fi modul.

Pozrite si

Je vám teplo? Vieme, ktoré klimatizácie sa oplatia a navyše sú smart

Všetky tri klimatizačné jednotky Daikin boli napojené na jednu vonkajšiu jednotku. Takéto riešenie sa nazýva multisplit a vďaka nižším prevádzkovým nákladom šetrí aj vašu peňaženku. Každá vnútorná jednotka sa pritom ovláda samostatne. Vonkajšie klimatizačné jednotky sme umiestnili na strechu našej poschodovej redakcie.

Pozrite si

Vieme, ako získať smart klimatizáciu a nezaplatiť za ňu naraz stovky eur

V hlavnej miestnosti redakcie sme si zvolili výkonnejšiu jednotku ZSE Klima Komfort 3,5 kW Samsung, ktorej inštalácia prebiehala podobne ako pri jednotkách na poschodí. Po tom, ako máme všetky 4 vnútorné klimatizačné jednotky nainštalované a prepojené s vonkajšími jednotkami, môžeme klimatizácie spustiť.

Všetko funguje na prvý pokus, oceníte aj podrobný výklad odborníkov zo ZSE Klima, ktorí vám ochotne vysvetlia všetky funkcie. V redakcii oceňujeme aj mnohé smart funkcie klimatizácií, najmä poteší Fast Cool režim, kedy vieme vychladiť miestnosť v priebehu pár minút.

Ak by ste aj vy mali záujem zaobstarať si na leto klimatizáciu, pozrite si naše najnovšie video, kde vám detailne ukážeme celý proces toho, ako vyzeralo nastavovanie a montáž klimatizácií v našej redakcií.

Video sme pripravili v spolupráci s partnerom ZSE.