Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 6 min.
  • 22.6.2019

Poznáte všetky top aplikácie pre iPady?

Poznáte všetky top aplikácie pre iPady?
Richard Pliešovský
Poznáte všetky top aplikácie pre iPady?

Tablety od Apple nepatria medzi ich najznámejšie zariadenia. Mladým sa iPady nezmestia do vreciek a tak s nimi nemôžu frajeriť v hipsterských podnikoch a tým, ktorí sa živia vlastnou prácou, to zas na ňu akosi nestačí.

Sú však ľudia, čo sa bez iPadu nezaobídu, ja som jedným z nich. Zoznam top appiek sa nepíše ľahko, pretože každý z nás má svoj okruh záujmov. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že nasledujúce aplikácie patria medzi špičku a práve oni dávajú týmto skvelým zariadeniam dôvod, prečo ich tak často držíme v rukách.

Zdroj | Apple

Pixelmator

Aplikácia je určená pre úpravu a editáciu fotografií. Obsahuje univerzálnu sadu nástrojov, podobnú nájdeme v populárnejšom (a podstatne drahšom) Photoshope.

Stiahnuť: Pixelmator (5,99 €)

https://youtu.be/fhzo1OMAbls
Pozrite si

Apple nás totálne prekvapilo: iPady dostávajú vlastný systém!

Affinity Photo

Ďalší vynikajúci foto editor s množstvom funkcií. Používateľ môže pracovať s vrstvami, prispôsobiť si štetec, či vkladať rôzne textúry.

Stiahnuť: Affinity Photo (17,99 €)

Pozrite si

Apple má nové dostupné iPady, oba podporujú aj Apple Pencil

Affinity Designer

Ekvivalent k programom Adobe Illustrator, alebo CorelDraw. Profesionálna aplikácia slúži pre tvorbu plagátov, brožúr a ďalších návrhov. Aplikácia umožňuje jednoduché navrhovanie vo vektorovom formáte, ktoré sa dá previesť do rastrového. Export je možný vo vektorovom alebo obrazovom formáte.

Stiahnuť: Affinity Designer (17,99 €)

Procreate

Známa aplikácia, určená nielen pre profesionálov. Na YouTube existuje veľa kurzov, ako sa naučiť ilustrovať a kresliť v tejto skvelej aplikácii. Poteší podpora Apple Pencil.

Stiahnuť: Procreate (10,99 €)

LumaFusion

Komu nestačí na úpravu videa natívna appka iMovie, určite mu má čo ponúknuť tento program. LumaFusion umožňuje viacstopovú editáciu pre audio a video média, ponúka prechodové efekty, podkladovú hudbu a široké možnosti exportovania.

Stiahnuť: LumaFusion (16,99 €)

Fotky Google

Vďaka tejto aplikácii má používateľ automaticky usporiadané všetky fotky a videá, s ktorými môže používateľ neskôr pracovať alebo zdieľať s blízkymi.

Stiahnuť: Fotky Google (0 €)

Pozrite si

Čo je to služba Fotky Google, na čo slúži a je skutočne bezplatná?

iA Writer 9,99 €

Minimalistický textový editor. Je určený naozaj len na písanie. Nemá milión rôznych nastavení, slúži výlučne na tvorbu textu. Podporuje tmavý mód, rozumie si s iCloud, ale aj DropBox či Disk Google.

Stiahnuť: iA Writer (9,99 €)

PDF Expert 10,99 €

PDF Expert je výborný manažér PDF súborov. Môžete otvoriť ľubovoľný PDF v aplikácii, upraviť ho a aktualizovať, dokonca aj keď súbor nepodporuje úpravy. Aplikácia tiež umožňuje vypĺňanie formulárov a ich podpisovanie.

Stiahnuť: PDF Expert (10,99 €)

LiquidText

S touto appkou môžete ľahko zvýrazňovať, anotovať a komentovať PDF súbory.

Stiahnuť: LiquidText (0 €)

Pozrite si

Nový iPad Pro je predstavený: Veľký skok vpred, alebo poskakovanie na mieste?

1Password

Známa a obľúbená aplikácia na správu a vytváranie silných hesiel. Jej tvorcovia uvádzajú, že je bezpečnejšia, ako natívny správca hesiel v iOS 12. Používateľom pomôže nový iOS tak, že už konečne podporuje automatické dopĺňanie hesiel od vývojárov z tretích strán.

Stiahnuť: 1Password (0 €)

Google Keep

Na písanie poznámok, ich úpravu a prístup naprieč všetkými platformami perfektne slúži táto bezplatná aplikácia od Google. Koho sklamalo spoplatnenie Evernote a využíva viacero zariadení, z ktorých chce mať prístup k svojím záznamom, určite neurobí chybu, ak využije túto spoľahlivú službu.

Stiahnuť: Google Keep (0 €)

Pozrite si

Prvý Apple iPad, ktorý zmenil svet tabletov, má už 9 rokov

Calculator Pro

Rozlúčime sa azda najdôležitejšou aplikáciou, ktorá však chýba v každom iPade. Kým Apple nepridá natívnu kalkulačku, neostáva nám nič iné, len si ju nainštalovať od tretích strán. Calculator Pro bude pre bežné výpočty celkom určite vyhovovať.

Stiahnuť: Calculator Pro (0 €)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že top aplikácií je predsa oveľa viac a máte samozrejme pravdu. V zozname totiž v prvom rade nie sú natívne aplikácie od Apple. Ďalej som tu neuviedol notoricky známe aplikácie, ktoré sa inštalujú azda sami od seba, napríklad Gmail, Google Maps, Google Drive, Slack, Messenger či Dropbox. O ďalších som už písal (nPlayer, iDisplay). A napokon, nespomínal som hry, tie sú kapitola sama o sebe. O nich možno niekedy nabudúce.

Aké aplikácie používate v iPadoch vy? Podeľte sa s nami a napíšte vaše tipy do komentárov.