Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Poznáte VIAMO? Pozrite sa, aké je jednoduché zaplatiť priateľom len smartfónom

Poznáte VIAMO? Pozrite sa, aké je jednoduché zaplatiť priateľom len smartfónom
TECHBOX
Poznáte VIAMO? Pozrite sa, aké je jednoduché zaplatiť priateľom len smartfónom

Predstavte si, že ste na obede s priateľmi a zabudli ste si hotovosť. Platiť kartou sa nedá. Ak to zaplatí za vás dobrý kamarát, jednoducho mu môžete poslať peniaze ihneď – cez VIAMO, a to ani nemusíte poznať jeho účet, postačí vám totiž iba telefónne číslo.

Áno, je to také jednoduché, ako ste si práve prečítali. Vedzte, že dnes už aplikáciu Tatra banka VIAMO, ktorá umožňuje posielanie peňazí rovnako jednoducho ako posielanie SMS správ, využíva takmer 110 000 klientov. A dobrá správa je, že aplikácia je aktuálne v novej verzii modernejšia, prehľadnejšia, dizajnovo podobná hlavnej aplikácii Tatra banka a ponúka množstvo nových praktických funkcionalít.

Pozrite si

Tatra banka inovovala VIAMO, prináša redizajn i viaceré novinky

Na to, aby ste mohli svojim priateľom, rodine či kolegom posielať peniaze cez aplikáciu Tatra banka VIAMO, je potrebné si stiahnuť a aktivovať aplikáciu. Je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android 4+, iOS 9+ a dokonca aj pre Windows Phone 8+.

Potom ste už vo svete, ktorý si zamilujete od prvej odoslanej platby. Ak chcete niekomu zaplatiť, nemusíte vôbec poznať jeho číslo účtu či banku, stačí vám jeho telefónne číslo. Schválne, opýtajte sa niekoho z vašich známych, či pozná číslo svojho účtu? Aplikácia navyše dokáže prechádzať váš telefónny zoznam, a tak môžete príjemcu platby vybrať priamo z vašich kontaktov. Takže si ani nemusíte pamätať jeho telefónne číslo. Príjemca platby dostane ihneď SMS správu o vašej platbe, resp. ak má nainštalovanú aplikáciu Tatra banka VIAMO, platba sa mu pripíše priamo na účet.


Teraz si však môžete v aplikácii Tatra banka VIAMO vytvoriť aj „Zoznam najčastejších príjemcov“. Spodné menu aplikácie totiž po novom obsahuje aj 5 najčastejších príjemcov vašich platieb, ktorí sa automaticky predvyplnia do platby alebo pripomienky. Je to mimoriadne praktické. Jednoducho, ak často platíte kolegovi Mišovi za obed, tak si ho už nemusíte vyhľadať v telefónnom zozname. Stačí kliknúť na jeho fotografiu, zadať sumu a odoslať.


Mimoriadne praktickou novinkou aplikácie Tatra banka VIAMO je pripomienka. V redakcii sme napríklad kupovali darček pre kolegu Michala, a keďže sme sa naň skladali štyria, v praxi sme si vyskúšali aká je pripomienka výborná vec. Darček kúpil Roman a jeho cena bola 60 €. Nikto z nás mu nemusel osobitne vyplatiť svoju časť. Veď vlastne nevieme ani jeho číslo účtu. Navyše sme mohli na to zabudnúť.

Roman tak vytvoril pripomienku, ktorú Marekovi, Števovi a Imrichovi odoslal. Dokonca je možné počas pripomienky použiť kalkulačku priamo v aplikácii Tatra banka VIAMO, pre správny prepočet sumy, ktorú chcete, aby vám kolegovia zaplatili. Suma z kalkulačky sa automaticky predvyplní do sumy pripomienky (kalkulačku však môžete používať aj pri bežných platbách). Každý tak dostal správu, že má zaplatiť Romanovi 15 €. Ten z kolegov, kto mal nainštalovanú aplikáciu, dostal pripomienku priamo do nej. Ostatným bola doručená SMS správa.

Neverili by ste, ako rýchlo sa dostali peniaze na účet Romanovi. Pri tom nikto z redakcie nemusel vytiahnuť hotovosť, alebo si pamätať akékoľvek čísla účtov. A o tom práve VIAMO je. Pripomienku na rovnakú sumu môžete takto odoslať naraz až 5 príjemcom.

V aplikácii Tatra banka VIAMO je aktuálne vylepšené dokonca aj vyhľadávanie. Vyhľadávať môžete podľa typu transakcie (prijatá platba, odoslaná platba, pripomienka) alebo podľa údajov uvedených v zozname transakcií (suma, príjemca, popis). Vyhľadávanie z detailu transakcie pritom vyhľadá všetky transakcie od daného príjemcu.

Tak čo, páči sa vám aplikácia Tatra banka VIAMO? Verte nám, že keď si ju raz nainštalujete, bude patriť medzi vaše najobľúbenejšie a najčastejšie používané aplikácie. Navyše aj vaši priatelia sa potešia, keďže si platby vždy môžete vyrovnať jednoducho a rýchlo. A to najlepšie nakoniec, za aplikáciu ani transakcie v nej neplatíte žiadne poplatky.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Tatra banka.

Zdroj