Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Poznáte šikovnú appku na sledovanie RegioJet spojov?

Poznáte šikovnú appku na sledovanie RegioJet spojov?
Richard Pliešovský
Poznáte šikovnú appku na sledovanie RegioJet spojov?

Kto cestuje verejnou dopravou vie, aké dôležité je mať správne a presné informácie o spojoch. Dopravné spoločnosti to pochopili a snažia sa poskytovať svojim zákazníkom tento servis. Niektorým sa darí viac, iným menej. Aj preto nás zaujala aplikácia, ktorá je určená pre všetkých, ktorí často cestujú RegioJetom.

Mobilná aplikácia je k dispozícii bezplatne a primárne slúži ako sledovač na vami vybranom RegioJet spoji. Ak sú napríklad všetky lístky vypredané, aplikácia vás upozorní na zmenu stavu keď dôjde k uvoľneniu lístku na sledovanom spoji. Je tiež možné nechať si posielať informácie počas jazdy vybraného spoja a vďaka apkke byť komfortne informovaný o priebehu cesty a presnom čase príchodu.

Je možné sledovať aj voľné lístky v jednotlivých triedach, teda napríklad ak chcete cestovať len Business triedou, ale tá je vypredaná, aplikácia bude sledovať či sa neuvoľní lístok pre Business triedu.

Stiahnuť aplikáciu

Ako to funguje?

Rozhranie aplikácie je jednoduché a ľahko sa v ňom zorientuje aj malo zdatný používateľ. Výhodou je, že sa nemusíte nikde registrovať. Stiahnete si appku a hneď ju môžete začať používať. Na obrázku dole si všimnite v pravom hornom rohu dve tlačidlá. Úplne vpravo sú Nastavenia, tam si zvolíte jazyk (Čeština, Slovenčina, Angličtina) a menu (Kč, Euro). Vedľa je tlačidlo, ktoré vám zobrazí sledované spoje.

Potom už len vyplníte dve textové polia: Odkiaľ a Kam. Pod nimi si vyberiete koľko cestujúcich bude cestovať, do akej kategórie patria (študent, dieťa, ZŤP, senior a pod.) a zvolíte dátum.

Systém vám nájde všetky dostupné spoje RegioJet. Ku každému sú zobrazené základné informácie od času, ceny, počtu prestupov až po voľné miesta. V prípade, že kliknete na tlačidlo Sledovať budete mať prehľad o meškaní sledovaného spoja, alebo o dostupnosti lístkov.

Aplikácia RegipJet Odchyť to je k dispozícii pre Android aj iOS. Musíme skonštatovať, že ide o veľmi dobrý nápad, postará sa o to, aby ste mali prehľad o spoji, ktorým chcete cestovať, resp. cestujú v ňom vaši blízki.