Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Poznáme špičkový tablet nielen pre profíkov: Lenovo Tab P11 Pro

Poznáme špičkový tablet nielen pre profíkov: Lenovo Tab P11 Pro
Zdroj | Lenovo
TECHBOX
Poznáme špičkový tablet nielen pre profíkov: Lenovo Tab P11 Pro
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Tablety majú za sebou kus histórie, prešli si obdobím obrovskej popularity až do fázy útlmu, ktorý spôsobili smartfóny. V súčasnosti sa opäť vrátili do prvej ligy. Dnes už nikto nepochybuje, že tento typ zariadenia má svoje pevné miesto, nachádza sa presne v strede medzi počítačmi a smartfónmi. Jedinou otázkou je, aký model a od ktorého výrobcu si vybrať.

Najpredávanejšou značkou, ktorá garantuje kvalitu je Lenovo. V jeho portfóliu je na poprednom mieste model Lenovo Tab P11 Pro. Viete prečo?

Zdroj | Lenovo

Výrobcovi sa podarilo do tenkého tela zmestiť viac vychytávok, ako nájdete v bežných notebookoch. Tablet vás okamžite zaujme svojim displejom. Nečudo, 11,5″ OLED panel má 2K rozlíšenie, čo znamená 2 560 x 1 60 px. Aby ste získali vynikajúci zážitok, Dolby Vision sa postará o lepší kontrast, realistickú paletu farieb a vysoký jas. Ten oceníte najmä počas využívania zariadenia na slnečnom svetle. To, že je OLED displej oveľa šetrnejší k vašim očiam vieme, v tomto prípade máte garantovanú kvalitu certifikátom priamo od toho najpovolanejšieho, TÜV Rheinland Eye Comfort.

Zdroj | Lenovo

Prémiový pocit zo zariadenia pokračuje, keď ho chytíte do ruky. Jeho telo je totiž vyrobené z hliníkovej zliatiny. Trendový vzhľad dotvára elegantná dvojtónová povrchová úprava. Mimochodom, Lenovo Tab P11 Pro má hrúbku len 5,8 mm, rámčeky okolo displeja sú 6,9 mm široké.

Zdroj | Lenovo

Čo na prvý pohľad nezistíte je výkon tejto šikovnej mašinky. Poháňa ju 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 730G, ktorý sa postará o perfektný výkon a špičkový multitasking. Lenovo Tab P11 Pro bude vašim obľúbeným spoločníkom bez obmedzovania aj pri hraní hier. Napriek tomu sa nemusíte báť o výdrž. Na jedno nabitie dokáže fungovať až 15 hodín, resp. 8 hodín surfovania na webe, čo je naozaj nadštandardná hodnota. Tablet si nabijete cez USB-C 3.2 Gen 2 port.

Pozrite si

Lenovo Tab P12 Pro bude vďaka Project Unity predĺženou rukou Windows počítačov

Interná pamäť má štedrých 128 GB. Zadný fotoaparát tvorí dvojica snímačov, jeden s 13 Mpx rozlíšením a automatickým zaostrením a druhý s 5 Mpx rozlíšením a fixným zaostrením. Predná webkamera má 8 Mpx. Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 a v prípade verzie so SIM aj LTE pásmo.

Zdroj | Lenovo

Bezpečnosť uložených údajov zabezpečuje webkamera s funkciou rozpoznávania tváre a snímač odtlačkov prstov. Vďaka tomu môžete Tab P11 Pro úplne dôverovať bez toho, aby ste sa obávali zo zneužitia osobných údajov a citlivých dát.

Zdroj | Lenovo

Tablety sú ideálne na konzumáciu multimédií. Lenovo Tab P11 Pro má zabudované štyri reproduktory od JBL, tie vám prinesú plný a silný zvuk. Priestorový Dolby Amtos si užijete najmä pri pozeraní filmov.

V prípade, že chcete využívať Lenovo Tab P11 Pro na prácu, určite oceníte možnosť dokúpenia klávesnice notebookovej triedy. Je navrhnutá tak, aby mala optimálnu odozvu a ponúka vysokú presnosť so zdvihom 1,3 mm, 18 mm rozstupom a 3 mm medzerami medzi jednotlivými písmenami.

Zdroj | Lenovo

K tabletu si tiež môžete kúpiť pero Lenovo Precision Pen 2. Ponúka 4 096 úrovní tlaku. Vaše náčrty, kresby, či návrhy sa tak okamžite zachytia a uložia nech sa nachádzate kdekoľvek. Výborne vám na to poslúžia predinštalované aplikácie Bamboo Paper alebo Squid.

Ak vás tablet Lenovo Tab P11 Pro zaujal, máme pre vás dobrú správu. Cena zariadenia nie je vôbec premrštená. Za Wi-Fi model zaplatíte 669 €, verzia s LTE vás vyjde na 699 €. Vybrať si môžete z farebného prevedenia Slate Grey a Platinum Grey.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj