Poznáme parametre nových Google Glass Enterprise Edition

ZDROJ | Alphabet X

Hoci len nedávno sme vás informovali o novej verzii Google Glass Enterprise Edition a smerovaní ich využitia, dnes už poznáme aj ich parametre. Čo teda ponúknu?

ZDROJ | Alphabet X

Google Glass Enterprise Edition budú mať projekčný displej s rozlíšením 640 x 360 px. Nový model okuliarov má jednoduchý reproduktor, ktorý prehráva zvuk vedľa pravého ucha. Zvukový výstup má byť pritom oveľa kvalitnejší, ako u pôvodných okuliarov.

Pozrite siGoogle Glass je späť a namierené má do podnikov

Google Glass EE sú vybavené množstvom senzorov, snímačom okolitého osvetlenia, digitálnym kompasom, snímač mrknutia i žmurknutia. Ďalej novinka pridáva barometer, kapacitný senzor hlavy, senzor otvorenia rámu a asistované GPS a GLONASS.

ZDROJ | Alphabet X

Wi-Fi bolo upgradované na dual-band 2,4 + 5 GHz (802.11a/b/g/n/ac). Bluetooth dostalo podporu Bluetooth LE a HID a taktiež možnosť pripojenia viacero Bluetooth zariadení naraz.

Pozrite siEpson Moverio BT-300 – konkurencia pre Google Glass?

https://www.youtube.com/watch?v=n5LhQqggGTE

Vo videu vidieť praktický príklad vyššej efektivity pri práci s okuliarmi.

Čipsetom, použitým v nových Google Glass Enterprise Edition má byť Intel Atom, no presný model ešte nebol prezradený. Zato 5 Mpx fotoaparát zostal zachovaný z pôvodného modelu aj so záznamom HD videa. Nechýba LED dióda, ktorá sa pri náhrávaní videa rozsvieti.

ZDROJ | Alphabet X

Okuliare disponujú operačnou pamäťou veľkosti 2 GB a úložným priestorom 32 GB, čo je dvojnásobný nárast oproti predošlým. Silnejšia je aj batéria, ktorá má kapacitu 780 mAh.

Nenabíja sa však Micro USB konektorom, ale novým pin systémom, čo znamená, že mnohé príslušenstvo z predošlého modelu nebude s Google Glass Enterprise Edition kompatibilné.

Zdroj9TO5Google

Komentáre k článku