Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 14.12.2019

Poznáme nové špecifikácie ohľadne Tesla Cybertruck

Poznáme nové špecifikácie ohľadne Tesla Cybertruck
Zdroj | Tesla
Michal Spiegel
Poznáme nové špecifikácie ohľadne Tesla Cybertruck
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Dizajnovo najzvláštnejšie vozidlo tohto roku, Tesla Cybertruck, (ne)milo prekvapilo viacerých fanúšikov automobilky Tesla. O najnovšom počine firmy Elona Muska vieme ďalšie detaily.

Tesla vozidlo opisuje ako pick-up, ktorý bude konkurovať autám typu Ford F-150 či Nissan Navara, no podľa najnovších detailov to možno nebude úplne tak. Ford F-150 a podobné pick-upy sú v USA charakterizované ako light-duty truck, čiže v preklade ľahké nákladné vozidlá. Tesla Cybertruck je ale zapísaná ako medium-duty truck, čiže stredný nákladný automobil, čím sa zvyšuje jeho ťažná kapacita.

Zdroj | Tesla
Pozrite si

Tesla Cybertruck má byť dokonalým karavanom

Spoločnosť Tesla tiež oznámila, že vozidlo by malo mať ťažnú kapacitu v rozmedzí 3 400 kilogramov a 6 350 kilogramov. Samotná hmotnosť Tesla Cybertruck by mala byť od 2 200 do 2 900 kilogramov.

Napriek netradičnému dizajnu a rozbitému sklu, oznámenie Tesla Cybertruck bolo úspešným, keďže za menej ako týždeň mala automobilka viac ako 250 000 predobjednávok na vozidlo.

Zdroj | Tesla
Pozrite si

Internet Tesla Cybertuck nešetrí, tieto meme vám zaručene zlepšia náladu

Z ďalších noviniek, portál Independent priniesol informáciu, že Tesla Cybertruck nebude mať klasické stierače, ale bude využívať lasery na odstraňovanie nečistôt. Za pozornosť tiež stojí, že podľa uverejnených záberov a videí, nemá nová Tesla spätné zrkadlá. Riešenie možno bude dodatočne pridané, prípadne je možné že vozidlo využíva kamerový systém.

Tesla Cybertruck ponúka časti karosérie z ocele a tiež nerozbitné sklá, čo sa ale pri prezentácii nepodarilo dokázať. Dojazd vozidla má byť od 400 do 800 kilometrov na jedno nabitie v závislosti od modelu. Cena sa má pohybovať od menej ako 40 000 dolárov až po 70 000 dolárov za najdrahší model. Futuristické vozidlo sa dá predobjednať už teraz, no na trh sa Tesla Cybertruck dostane až v roku 2021.