Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Poznáme názov AR/VR headsetu od Apple, predstavenie je na spadnutie

Poznáme názov AR/VR headsetu od Apple, predstavenie je na spadnutie
Zdroj | Ian Zelbo
Stanislav Vinc
Poznáme názov AR/VR headsetu od Apple, predstavenie je na spadnutie
Zdroj | Ian Zelbo
Zdroj | Ian Zelbo

Headset od Apple určený pre zobrazovanie virtuálnej, zmiešanej či rozšírenej reality očakávame už niekoľko rokov. Predpoklady analytikov a úniky informácií však čoraz intenzívnejšie hovoria o tom, že jeho premiéry sa konečne dočkáme už v najbližších mesiacoch. Teraz už vieme aj to, ako sa bude volať.

Známy analytik Mark Gurman známy najmä svojimi presnými odhadmi budúcich krokov spoločnosti Apple upozornil na jej nové žiadosti o získanie ochrannej známky, aké sa nepodobajú ničomu, čo má aktuálne v portfóliu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Nemáte radi špehovanie? Tak dajte prednosť Apple pred Google

Apple prostredníctvom schránkovej firmy Health Solutions, LLC v samostatných žiadostiach konkrétne žiada o registráciu názvov „Reality One“, „Reality Pro“ a „Reality Processor“. Vo všetkých žiadostiach sa hovorí o headsetoch pre virtuálnu a rozšírenú realitu, okuliaroch a smart okuliaroch. Ide tak o potvrdenie dávnejšieho úniku názvu „realityOS“.

Podobné žiadosti Apple podalo okrem Spojených štátov aj v Austrálii, Kanade, Kostarike, Uruguaji, Novom Zélande, Saudskej Arábii, Spojenom kráľovstve a v Európskej únii. Pri takomto takmer celosvetovom kroku sa dá predpokladať, že nejde iba o poistku, ale reálnu prípravu pôdy pre produkt, ktorý čoskoro dorazí do predaja.

Najbližšiu tlačovú konferenciu Apple zorganizuje už 7. septembra o 19.00 hod. nášho času. Nedá sa však predpokladať, že by nový headset predstavil práve na nej. Do úvahy skôr pripadá októbrová tlačová konferencia, ktorá je zvyčajne venovaná tabletom a počítačom od Apple. Teoreticky však Apple pri takomto významnom produkte môže zorganizovať aj ďalšiu tlačovú konferenciu. Na trh sa má napokon nový headset údajne dostať najskôr v januári 2023.

Zdroj