Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

PowerRay: moderná a bezstarostná rybačka s dronom

PowerRay: moderná a bezstarostná rybačka s dronom
Zdroj | PowerVision
Marek Hudák
PowerRay: moderná a bezstarostná rybačka s dronom
Zdroj | PowerVision
Zdroj | PowerVision

Máte radi čerstvo ulovené ryby, no nebaví vás nekonečná rybačka? Dron PowerRay vám chytí vytúženú rybu za vás a dokonca vám to aj nahrá.

Moderné technológie čoraz viac zasahujú do aktivít, ktoré sme si niekedy nevedeli predstaviť vykonávať iným spôsobom. PowerRay dron predstavený na výstave CES 2017 v americkom Las Vegas nemieri do výšin, ale pod hladinu riek či jazier.

Pozrite si

PowerEgg – skladací sci-fi dron v tvare vajca natáča aj Ultra HD video

Novinka je vybavená sonarom a tiež LED návnadou slúžiacou na rýchlejšie prilákanie vytúženej ryby. Dron dokáže pracovať vďaka senzorom s údajmi o teplote vody, hĺbke jazera či rieky a povrchu dna. Ak si už zvolíte modernú verziu kedysi tradičnej rybačky, tešiť sa môžete aj na videozáznam vo vysokom 4K UHD rozlíšení.

Zdroj | PowerVision

Celý systém funguje v podstate bez významnej zásluhy z vašej strany. Dron PowerRay sa ponorí až do hĺbky 30 metrov a začne rybačku za vás. Pomôže mu v tom aj detekcia potencionálneho úlovku do vzdialenosti 40 metrov.

Vám už stačí mať len nainštalovanú aplikáciu na iOS alebo Android smartfóne, na ktorý vám dron zašle prostredníctvom bezdrôtovej technológie Wi-Fi obrázky a video v kvalite 1080p do vzdialenosti 70 metrov (v prípade streamovania). Vysoké 4K UHD rozlíšenie si užijete až po vytiahnutí pamäťovej karty zo zariadenia.

Pozrite si

YI Erida – komerčný dron z uhlíkových vláken

Nechýba dokonca ani možnosť sledovania „lovu“ s VR headsetom na hlave, ktorým je možné drona čiastočne ovládať. Predobjednávky budú dostupné už vo februári. Cenu a dátum spustenia expedície zatiaľ nepoznáme.

Ak však neveríte, že spoločnosť dokáže skutočne tento dron vyrobiť, spomeňte si na futuristický dizajn robota PowerEgg v tvare vajíčka s výsuvným kvartetom vrtúľ. Jeho vysoká cena samozrejme zodpovedá dizajnu.

Zdroj