Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Powerbeats majú novú konštrukciu, čip H1 a prekvapivo nižšiu cenu

Apple Powerbeats majú novú konštrukciu, čip H1 a prekvapivo nižšiu cenu
Zdroj | beatsbydre.com
Juraj Recký
Apple Powerbeats majú novú konštrukciu, čip H1 a prekvapivo nižšiu cenu
Zdroj | beatsbydre.com
Zdroj | beatsbydre.com

Nové Powerbeats sú v predaji od dnes. Štvrtá generácia slúchadiel je v názve bez číselného označenia, má čip H1, výdrž batérie okolo 15 hodín a cenovku 149,95 amerických dolárov.

Dcérska spoločnosť Apple, Beats, dnes uviedla do predaja najnovšiu generáciu slúchadiel Powerbeats. Štvrtá generácia je v názve bez číselného označenia. Dizajn prirodzene vychádza z posledného známeho modelu, no prešiel zmenami a pripomína slúchadlá pripomínajú Powerbeats Pro. Zmenou prešla časť so slúchadlom, ktorá bola v tretej generácii vodorovná, v novinke je pod uhlom. Zmenil sa tiež tvar záušného ramienka a vynovené je tiež napojenie nákrčného pásu na slúchadlá. Podľa výrobcu je takýto dizajn prirodzenejší a plynulejšie opisuje krk.

Zdroj | beatsbydre.com

Zmenila sa tiež časť slúchadiel, ktorá sa zavádza do ušného kanáliku. Po vzore bezdrôtových Powerbeats Pro sú pod uhlom. Násadky do uší sú v balení v štyroch veľkostiach pre čo najpohodlnejšie používanie a čo najväčší zvukový zážitok, tvrdí výrobca. Ovládanie je tradične zapracované do chrbátikov slúchadiel. Povely na ovládanie prehrávania skladby, rovnako ako na telefonovanie môžete zadávať na oboch slúchadlách.

Zdroj | beatsbydre.com

Čip H1 urýchli párovanie so zariadeniami s operačným systém iOS, ich komunikáciu a tiež napomáha pri ovládaní hlasom cez Siri. Príjemne znie možnosť pripojiť dva páry slúchadiel k jednému iOS zariadeniu súčasne. Zvuk by mal byť totožný s Powerbeats Pro. Rovnako ako certifikácia odolnosti IPX4, čo znamená, že slúchadlá zvládnu dážď a pot. Vzhľadom na to, že konštrukciou sú nové Powerbeats vhodné na šport sa to zdá trochu málo.

Zapracované sú mikrofóny využívajúce beamforming metódu na zosilenie zvuku, komunikácia slúchadiel so zdrojom hudby prebieha cez Bluetooth a batéria by mala podľa výrobcu vydržať 15 hodín prehrávania hudby. Ak by ste zabudli Powerbeats nabiť, oceníte funkciu Fast Fuel, ktorá dokáže slúchadla nabiť za päť minút na hodinu hrania.

Zdroj | beatsbydre.com

Nabíjanie je pomocou Lightning káblu, nabíjacieho puzdra sa nedočkáme, čo je však vzhľadom na typ konštrukcie aj logické. Novinka má cenovku 149,95 amerických dolárov, čo je približne o 50 dolárov menej, než uvádzacia cena predošlej generácie. Slúchadlá sú v ponuke v bielej, čiernej alebo červenej farbe.