Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Režim inkognito bude čoskoro na Androide ešte bezpečnejší

Režim inkognito bude čoskoro na Androide ešte bezpečnejší
Zdroj | unsplash
Michal Sobek
Režim inkognito bude čoskoro na Androide ešte bezpečnejší
Zdroj | unsplash
Zdroj | unsplash

Režim inkognito je veľmi užitočná vec v prípade, keď si chcete prehliadať určité stránky, ale nechcete, aby o tom niekto vedel. Myslí na to aj gigant Google, ktorý používateľom prehliadača Chrome na Androide zvýši súkromie.

Hoci prehliadač Google Chrome pre Android používa prehliadanie v režime inkognito už roky, ktokoľvek s prístupom k vášmu smartfónu mohol doteraz jednoducho obnoviť vaše súkromné karty prehliadania, čím sa prehliadanie stalo menej bezpečným.

Spoločnosť Google už od augusta 2021 pracuje na tom, aby boli karty inkognito bezpečnejšie prostredníctvom biometrickej autentifikácie. Niekoľko mesiacov dozadu sa táto funkcia dostala do stabilnej verzie Chrome 105 pre Android.

Obsah pokračuje pod reklamou

Možnosť uzamknutia kariet inkognito je v prehliadači Chrome pre iOS k dispozícii už viac ako pár rokov a spoločnosť Google si dala s uvedením tejto funkcie pre Android riadne na čas.

Teraz spoločnosť Google túto funkciu konečne oficiálne predstavila a sprístupnila ju všetkým používateľom operačného systému Android. Konkrétne oznámila zavedenie biometrickej autentifikácie na obnovenie kariet prehliadania z režimu inkognito.

Musíte si to ale sami povoliť tak, že prejdete do nastavení prehliadača Chrome, potom do časti Ochrana osobných údajov a zabezpečenia a po zatvorení prehliadača Chrome je tam prepínač uzamknutia kariet inkognito.

Pozrite si

Trh so smartfónmi sa prepadáva, nepomohli ani sviatky

Potom vždy, keď sa po zatvorení prehliadača Chrome pokúsite obnoviť karty súkromného prehliadania, musíte potvrdiť svoju identitu pomocou skenovania odtlačkov prstov alebo pinu. Ak funkcia ešte nie je vo vašom smartfóne aktívna, môžete ju aktivovať tak, že prejdete na stránku chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android.

Zdroj