Použije Apple vo svojom headsete špičkový mikrodisplej od Sony?

ZDROJ | Sony

Headsety sa už nejaký ten rok používajú, ale zatiaľ veľkú dieru do sveta neurobili. Sú stále nepohodlné, človek sa v nich potí, požadujú veľký výpočtový výkon a podobne. Mnoho zariadení boli v podobnej fáze, kým neprišiel Apple a urobil z nich hit. Zdá sa, že aj headsety čakajú na svojho spasiteľa.

Počas Sony’s Technology Day bol predstavený nový prototyp VR headsetu založený na novom 4K OLED paneli z mikrodispleja. Ten sme mohli vidieť vôbec po prvý raz.

Sony uvádza, že nový mikrodisplej má mimoriadne nízku latenciu s dobou odozvy <0,01 sekundy. Prototyp displeja využíva biely OLED s architektúrou farebných filtrov.

Náhlavný displej pre virtuálnu realitu premieta 3D priestor s vysokým rozlíšením a dosahuje 4K rozlíšenie na jedno oko, pre obe oči je to teda 8K. Vysoká kvalita obrazu je dosiahnutá vďaka multipixelovej technológii, miniaturizácii s použitím jemného spracovania a použitia pokročilých obrazových CMOS snímačov. Používateľ sledujúci obraz vo virtuálnej realite si môže užiť v reálnom čase obraz vo vysokom rozlíšení bez sekania obrazu.

Ak si dáme do súvislosti nový displej s pripravovaným headsetom od Apple, zistíme, že ten (vraj) má byť predstavený už na budúci rok. Podľa Ming-chi Kua má využívať práve displej od Sony. Zdá sa, že ďalší diel do skladačky zapadol a nám sa začína v hrubých črtách ukazovať, čo prinesie veveľká novinka od Apple.

Pozrite siApple VR Headset nakoniec nebude samostatné zariadenie. Dopomôže mu iPhone

Náhlavná súprava od Apple má byť predstavená zhruba o 12 mesiacov, v štvrtom štvrťroku 2022. Bude osadená dvoma OLED mikrodisplejmi, štyri vysoko citlivé 3D snímacie moduly sa postarajú o inovatívne používateľské rozhranie na detekciu gest a objektov. Pre detekciu sa má používať aj LiDAR.

ZDROJ | Antonio De Rosa

Kuo opisuje schopnosť headsetu detegovať gestá a pohyby rúk tak, aby používateľovi poskytol nevšedný zážitok, pri ktorom by mohol otvoriť ruku a pustiť virtuálny balón.

Ako sa zdá, na budúci rok sa máme na čo tešiť.

ZdrojSony