Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Potrebujú hráči Wi-Fi mesh router? Podľa ASUS áno, a nie hocijaký

Potrebujú hráči Wi-Fi mesh router? Podľa ASUS áno, a nie hocijaký
Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
Potrebujú hráči Wi-Fi mesh router? Podľa ASUS áno, a nie hocijaký
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

V nemeckom Berlíne už budúci týždeň odštartuje technologická výstava IFA 2022, no ASUS novinky svojej hernej divízie Republic of Gamers sústredil na iné, vhodnejšie miesto – aktuálne prebiehajúcu hernú výstavu Gamescom v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Novinkami rozhodne nešetril.

Pre hráčov na výstave predstavil nový rad herných monitorov ROG Swift OLED, ako aj ďalšie LCD IPS monitory s hernými parametrami, bezdrôtové myšky a slúchadlá, ako aj bezdrôtový Wi-Fi mesh systém ROG.

Herný mesh router ROG Rapture GT6

Obsah pokračuje pod reklamou

Herné routre nie sú žiadnou novinkou, minimálne nie v portfóliu zariadení ROG od spoločnosti ASUS. Takéto routre disponujú špecifickými technológiami a funkciami, ktoré sa dokážu postarať napr. o prioritizáciu toku dát pre zabezpečenie plynulého hrania cez internet či smerovanie signálu k hernému zariadeniu. Taký je aj nový herný router ROG Rapture GT6.

Čo je však na tejto novinke nezvyčajné, je jej mesh funkcia. Tá slúži na vytvorenie jednotnej Wi-Fi siete s pokrytím veľkej plochy pomocou viacerých zariadení, ktoré dokážu fungovať ako celok. V tomto prípade hovoríme o 10 streamoch a rýchlosti Wi-Fi až do 10 000 Mb/s s pokrytím až 540 m2.

Hráči sa so svojimi počítačmi a notebookmi nezvyknú pohybovať po domácnosti a tak čisto pre ich záujmy tento systém nedáva veľký význam. Kto to však s hraním myslí dostatočne seriózne natoľko, aby zainvestoval do herného routra a doma bojuje s nedostatočným či nejednotným pokrytím, investícia do takéhoto riešenia pre ostatné účely už môže dávať zmysel.

Herný router ROG Rapture GT-AXE16000

Popri Wi-Fi mesh systémoch ASUS nezabudol ani na „bežné“ routre, aj keď Rapture GT-AXE16000 rozhodne bežným nie je. Vysielať dokáže 4-pásmový Wi-Fi 6E signál v pásme 6 GHz. Vybavený je čipsetmi Broadcom Wi-Fi a 4-jadrovým 64-bitovým procesorom s 2,0 GHz taktovaním. Po stránke konektivity poteší dvojicou 10 Gb/s a štyrmi 1 Gb/s LAN portmi, ako aj 2,5 Gb/s WAN pripojením.

Zdroj | ASUS

OLED v hernej sfére

ASUS vo svojich spotrebiteľských notebook čoraz viac pretláča technológiu OLED a najnovšie sa tak deje už aj v produktovom rade ROG, do ktorého prichádzajú 42 a 48“ monitory ROG Swift OLED.

Model ROG Swift OLED PG42U1 je vybavený 42“ 4K UHD panelom s obnovovacou frekvenciou 138 Hz so schopnosťou pokryť 98 % farebného spekcra DCI-P3 s presnosťou Delta E < 2. Odozvu v tomto prípade ASUS udržal na 0,1 ms.

Model ROG Swift OLED PG48UQ ponúkne rovnaké parametre pri 48“ uhlopriečke, kde mu už dokonca pri vykresľovaní obrazu dopomáha aj dodatočný chladič. ASUS uvádza, že monitory sú potiahnuté špeciálnou mikrotextúrou, vďaka čomu by hráčov nemali rušiť nepríjemné odrazy a odlesky. Vybavené tiež budú závitmi pre statív na hornej strane monitorov.

Nové OLED monitory doplnia aj štandardnejšie herné modely PG27UQR, Strix XG32UQ a XG32AQ Fast IPS vybavené panelmi s rozlíšením do 4K UHD a obnovovacou frekvenciou až do 175 Hz.

Myšky, aj TWS slúchadlá

Do ponuky herných myší ASUS prináša novú ROG Keris Wireless AimPoint, ktorá sa vyznačuje hmotnosťou iba 75 gramov, citlivosťou na úrovni 36 000 dpi s odchýlkou menej ako 1 % cpi, rýchlosťou registrácie pohybu pri 650 ips, zrýchlením 50 g a frekvenciou až 1 000 Hz. Na jedno nabitie myš vydrží až 119 hodín, pričom fungovať dokáže cez Bluetooth, ako aj 2,4 GHz RF.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nová myš ROG Gladius III Wireless AimPoint nadväzuje na model ROG Gladius III. Vážiť bude 79 gramov a vybavená je rovnakým senzorom, ako vyššie spomínaný model, takže jej odpovedá aj parametrami. Dostupná bude okrem čiernej aj v edícii Moonlight White.

Trochu menej očakávanými prírastkami sú plne bezdrôtové slúchadlá ROG Cetra True Wireless White a Wireless Pro. Prvý menovaný model je už známy, avšak teraz sa dostáva do predaja v bielej edícii. Slúchadlá sú vybavené hybridným potláčaním okolitého hluku, 10mm meničmi a krytím IPX4.

Model ROG Cetra True Wireless Pro ponúknu ESS Quad DAC prevodník a technológiu aktívneho potláčania hluku pri prehrávaní zvuku a zároveň potláčanie šumu pri používaní mikrofónov. Prijímať dokážu 96 kHz zvuk s nízkou latenciou a rozlíšením 24 bitov. Na jedno nabitie vydržia dokopy aj s puzdrom až 28 hodín, pričom nabíjať ich je možné aj bezdrôtovo.