Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Posielate darček do zahraničia? Ako na to?

Posielate darček do zahraničia? Ako na to?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Posielate darček do zahraničia? Ako na to?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Ako posielať zásielky na Slovensku sme sa venovali  v predchádzajúcom článku. Dnes sa pozrieme, ako poslať balík do zahraničia. Opäť bez toho, aby ste museli stáť v dlhých radoch pred poštou, pomocou kuriérskej služby.

V prípade, že chcete poslať balík do Českej republiky cez GLS, zvoz si objednáte na webstránke, kde vypnite požadované údaje. Výhodou je, že sa nemusíte registrovať, čo je praktické, ak neplánujete viackrát posielať. Balík o rozmeroch 10 x 20 x 5 cm vás vyjde 9,15 €, pričom poistenie je v cene prepravy do výšky 331,94 €.

Zdroj | GLS

Po vyplnení údajov o odosielateľovi a prijímateľovi v druhom kroku skontrolujete správnosť údajov a vyberiete spôsob platby. GLS ponúka pre nezmluvných partnerov 30 % zľavu na každý balík odoslaný on-line. Pre uplatnenie 30 % zľavy je potrebné pri objednávke zadať zľavový kód danej krajiny. Zľavové kódy sú: SLOVENSKO, CESKO, MADARSKO, NEMECKO, RAKUSKO, FRANCUZSKO a HOLANDSKO.

Zdroj | Pixabay

Dovozu do a z Českej republiky sa venuje Packeta. Cena zásielky (s DPH) pritom začína už na 3 €, je to ale v prípade doručenia na výdajné miesto. Cena doručenia na adresu je od 4,55 € za balík do 1 kg.

Zrejme najväčšiu ponuku krajín, kde môžete odoslať balík má UPS. Ceny sa líšia od toho, či chcete balík zaslať štandardne, alebo expresne. Cenovo najefektívnejšia je štandardná zásielka. Takýto balík musí byť maximálne do 30 kg s dĺžkou do 175 cm. Čas doručenia medzinárodnej zásielky trvá 3 až 7 pracovných dní.

Ani v prípade UPS nemusíte tlačiť štítok, kuriér si pre balík príde aj s pripraveným štítokom. Tieto informácie sa zobrazia počas procesu rezervácie a budú vám zaslané aj e-mailom spolu s priloženým prepravným štítkom.

Pozrite si

Ako doručiť zásielky rodine a známym nielen v lockdowne?

Spoločnosť Preprava-Express môžete využiť, ak chcete poslať balík do Škótska, Írska, Nemecka, Holandska, Belgicka, Talianska, Francúzska, Rakúska, Maďarska, Poľska, Českej Republiky, Bulharska, Dánska, Estónska, Fínska, Grécka a Kréty, Chorvátska, Lichtenštajnska, Litvy, Lotyšska, Luxemburska, Monaka, Nórska, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Španielska či Švédska.

Zdroj | Preprava-express

Orientačné ceny prepravy sú: Česko 17 €, Rakúsko a Maďarsko 22 €, Poľsko, Nemecko a Holandsko 25 €, Francúzsko, Taliansko, Chorvátsko a Belgicko 31 €, Írsko 41 €. Pomerne drahá doprava je do Švajčiarska 101 € či Grécka a Nórska 110 €.

Zdroj | Preprava-express
Pozrite si

Slováci môžu odoslať pohľadnicu do vesmíru

Prepravných spoločností je na Slovensku viacero, okrem spomínaných je to napríklad DPD, DHL, Slovak Parcel ServiceTNT, ale i GET Express či go4. Je na vás, ktorú z nich využijete. Pred objednaním si však overte, či majú voľné kapacity na prepravu do vami požadovaného termínu.