Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Posadí nás Samsung Galaxy S23 Ultra parametrami na zadok?

Posadí nás Samsung Galaxy S23 Ultra parametrami na zadok?
Michal Sobek
Posadí nás Samsung Galaxy S23 Ultra parametrami na zadok?

Čoskoro nás čaká augustová konferencia Samsungu, kde sa dočkáme novej generácie skladacích smartfónov, ale aj smart hodiniek. Už teraz sa však odhaľujú parametre novej S série, v čom bude vynikať model Galaxy S23 Ultra?

Sériu Samsung Galaxy S23 spoznáme až budúci rok, ale niet pochýb o tom, že na nej už spoločnosť Samsung úpenlivo pracuje. Dôkazom sú uniknuté informácie o fotoaparáte a veľkosti batérie. Máme sa rozhodne na čo tešiť.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Samsung Galaxy S22 Ultra vs. jeho predchodca. Je novinka v niečom horšia?

Dizajnovo sa bude podobať na tohtoročný model, ktorý skôr pripomínal už dnes „mŕtvu“ sériu Galaxy Note. To znamená, že opäť očakávame hranatý dizajn s integrovaným stylusom S Pen a rôznymi vychytávkami.

Vo vnútri by sme sa možno prvýkrát dočkali toho, že spoločnosť Samsung nasadí výhradne procesor od Qualcommu a nie vlastné Exynosy. Tie sa majú na čas stiahnuť, dokým Samsung nevyrobí naozaj konkurencieschopný čipset. Globálne by mal byť v celej sérii Galaxy S23 použitý Snapdragon 8 Gen 2. Aktuálne je v Galaxy S22 na niektorých trhoch Snapdragon 8 Gen 1.

Veľké veci by sa mali diať v oblasti fotoaparátu. Tu sa „šušká“, že vrcholný model Galaxy S23 Ultra by mal priniesť až neuveriteľné 200-megapixelové rozlíšenie. Samsung údajne použite fotografický senzor ISOCELL HP2, teda snímač s 0,60 µm pixelmi. To znamená, že veľkosťou by mal byť na tom podobne ako súčasná Ultra a nemuselo by nutne dôjsť k zmene veľkosti modulu fotoaparátu. Ostatné snímače prejdú skôr len minimálnymi zmenami.

Kapacita batérie by sa mala zhodovať s aktuálnym modelom, čiže 5 000 mAh. Oblasť, v ktorej by mohlo dôjsť k zlepšeniu, je rýchlosť nabíjania, aj keď maximálny výkon bude stále zrejme na úrovni 25 W. Samozrejme sa dočkáme nového Androidu 13 s novou verziou nadstavby One UI.

Cenovo by sme sa mali pohybovať na úrovni súčasnej generácie, ale na takéto domnienky je predsa ešte len skoro. Keďže séria Galaxy S22 bola predstavená vo februári 2022, tak skôr ako v tento mesiac roku 2023 ukázanie noviniek neočakávame.

Zdroj