Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Porsche ukázalo nový koncept. Zatiaľ však len pre hru

Porsche ukázalo nový koncept. Zatiaľ však len pre hru
Zdroj | Porsche
Michal Sobek
Porsche ukázalo nový koncept. Zatiaľ však len pre hru
Zdroj | Porsche
Zdroj | Porsche

Automobilka Porsche vytvorila dizajnovo veľmi zaujímavý koncept elektromobilu. Neuvidíte ho však na našich cestách, ale iba na tých virtuálnych. Koncept Vision je exkluzívne dostupný iba pre hru Gran Turismo 7.

Pozrite si

Gran Turismo – automobilová séria, ktorá je tu s nami už 20 rokov

Nemecká automobilka sa tak pripojilo ku značkám ako Audi, ktoré svoj koncept z hry aj reálne ukázalo naživo. Porsche tento koncept nazval jednoducho Vision Gran Turismo.

Samotný dizajn má hladké a elegantné línie, veľmi peknú grafiku majú aj predné LED svetlá. Na karosérii nenájdete žiadny zadný spojler ani spätné zrkadlá.

Pozrite si

Tesla predstavila štvorkolku pre deti, vyzerá ako malý Cybertruck

Pekným prvkom sú aj zadné LED svetlá, ktoré sú tenké a rozprestierajú sa po celej šírke. Výrobca stavil na čisté linky bez zbytočných výstupkov, čím auto pôsobí veľmi moderne a nadčasovo.

Auto nemá žiadne dvere a dovnútra sa dostanete jedine cez sklopnú sklenenú strechu. Interiér pôsobí jednoducho a športovo. Pred vodičom sú budíky zakomponované do skleneného šasi. Všetko je sprevádzané karbónom a titanom.

Zdroj | Porsche

Aj keď ide len o koncept, Porsche si pripravilo aj technické špecifikácie, ktoré vyzerajú naozaj megalomansky. Vision má v základe 1 100 elektrických koní, pričom sa tento výkon vie krátkodobo zvýšiť až na 1 274 koní. Samozrejmosťou je pohon všetkých kolies.

Z nuly na „stovku“ vyštartuje už za 2,1 sekundy a na „dvesto“ za 5,4 sekundy. Pohon ústrojenstvu dodáva batéria s kapacitou 84 kWh a sľubovaný dojazd je 500 km.

Zdroj | Porsche

Aj keď sa výroba tohto zaujímavého kúsku neplánuje, je to len ďalší dôkaz o tom, že Porsche skutočne pracuje na dvojdverovom elektrickom športiaku.

Pozrite si

Vyhraj exkluzívne LEGO podpísané priamo jeho slovenským tvorcom!

Na elektromobile Porsche Vision si budete môcť zajazdiť už čoskoro. Hra Gran Turismo 7 totiž vychádza 4. marca 2022 pre herné konzoly PlayStation 4 a 5.

Zdroj