Porsche bojuje na viacerých frontoch, vo veľkom investuje aj do elektrobicyklov

ZDROJ | Porsche AG

Porsche oznámilo akvizíciu väčšinového podielu v chorvátskej spoločnosti Greyp Bikes, ktorá sa venuje výrobe prémiových elektrických bicyklov. Nemecká automobilka využila svoje predkupné právo získané ešte v roku 2018.

Fanúšikovia superšportov a elektromobilov dobre vedia, že Porsche vlastní až 45 % podiel v nádejnej chorvátskej automobilke Rimac Automobili. Menej ľudí už tuší, že tieto spoločnosti majú isté väzby aj v oblasti elektrických bicyklov.

Porsche ešte v roku 2018 odkúpilo 10 % podiel v chorvátskej spoločnosti Greyp Bikes, ktorú možno označiť ako dcérsku spoločnosť spomínanej automobilky Rimac. Po zvýšení tohto podielu až na 25 % začiatkom tohto roka sa Porsche rozhodlo svoje zastúpenie ešte výraznejšie posilniť.

ZDROJ | Greyp

Toto rozhodnutie padlo využitím predkupného práva po tom, čo o spoločnosť Greyp Bikes prejavil záujem nemenovaný externý investor.

Pozrite siVW ukázal nový T-Roc. Vyberiete si klasiku, športový R alebo Cabriolet?

Porsche touto cestou upevní svoju pozíciu v odvetví elektrických bicyklov, kde už nejakú dobu figuruje aj s vlastnými modelmi. Len tento rok stihla nemecká automobilka rozšíriť portfólio svojich bicyklov o zaujímavé modely eBike Sport a eBike Cross, ktoré sa svojim dizajnom i cenou radia medzi tie najprémiovejšie na trhu.

ZDROJ | Porsche

Greyp Bikes sa naopak svojimi elektrickými bicyklami sústredí skôr na športový dizajn a zaujímavé technologické vychytávky, ako sú napr. integrované kamery s priamym prepojením na sociálne siete.

Vzhľadom na odlišné zameranie a cieľové skupiny Porsche pravdepodobne vlastnú sériu elektrických bicyklov s ponukou značky Greyp nespojí. Možná je však ich výraznejšia technologická a konštrukčná kompatibilita, vďaka čomu bude Porsche schopné vyťažiť z oboch značiek maximum.

ZdrojPorsche

Komentáre k článku