Pomoc pre Ukrajinu – ponuka ubytovania

ZDROJ | Samsung

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky spustilo portál pomocpreukrajinu.sk. Určený je na hľadanie pomoci s ubytovaním, ale zároveň slúži aj tým, ktorí majú možnosť poskytnúť ubytovanie.

Prostredie je dvojjazyčné, takže sa v ňom ľahko zorientujú aj ukrajinskí občania. Zaujmú dve veľké tlačidlá Potrebujem ubytovanie a Ponúkam súkromné ubytovanie.

Stránka je dostupná v Ukrajinčine a v Slovenčine, prepínač jazykov nájdete vpravo hore.ZDROJ | Slovensko IT/MDVSR

Kliknutím na prvé tlačidlo vás navigácia posunie nižšie, kde je zoznam štátneho, hotelového a súkromného ubytovania. Zoznam je pomerne dlhý, ponúka kontaktné telefónne čísla, ukazuje počet voľných lôžok a je priebežne aktualizovaný.

Pozrite siŠtát spustil nový web pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko

Ak máte voľné kapacity na ubytovanie, môžete sa cez Ponúkam súkromné ubytovanie dostať na formulár Registrácia ubytovania. Ten vyplníte a odošlete. Je to naozaj jednoduché a maximálne účinné.

Potešujúce je, že aj štát dokáže v krízových situáciách reagovať promptne a účinne. Obrovská vďaka však patrí najmä bežným ľuďom, ktorí neváhali a ukázali, že majú veľké srdce a nie je im ľahostajné brutálne násilie, ktoré nemá v novodobých dejinách miesto.

Viac článkov mapujúcich dianie na Ukrajine nájdete aj v našich článkoch.

ZdrojPomoc pre Ukrajinu