Policajti v Los Angeles miesto zlodejov chytali Pokémonov

ZDROJ | Niantic

Pokémon GO je najúspešnejšou AR hrou od štúdia Niantic. V kalifornskom Los Angeles chytali Pokémonov aj miestni policajti v službe.

Kuriózny prípad dvoch policajtov sa týkal lúpeže, ktorá bola nahlásená v obchodnom dome Macy’s v juhovýchodnom Los Angeles. Napriek výzvam do vysielačky sa policajti v službe neohlásili. Dôvodom bolo, že chytali Pokémona Snorlaxa cez aplikáciu Pokémon GO.

Prípad sa odohral ešte v roku 2017, no detaily boli uverejnené až teraz z dôvodu súdneho procesu. Obaja policajti boli po svojom konaní prepustení, informoval denník The Guardian.

To, že policajti sa miesto svojej práce venovali chytaniu Pokémonov sa podarilo odhaliť na základe kamerového záznamu z policajného vozidla.

ZDROJ | pokemongolive.com

Pozrite siPokémon GO je šialenosť, ale zarába milióny a bude miliardy

Po tom, čo policajti chytili Snorlaxa pokračovali s chytaním ďalšieho Pokémona – Togetica. Z kamerového záznamu vyplynulo, že policajti povedali: „chalani nám budú závidieť“.

Pokémon GO vyšiel v roku 2016 a okamžite sa stal celosvetovou senzáciou. Hra vychádza z konceptu hry Ingress, ktorá je od rovnakej spoločnosti – Niantic a funguje na báze rozšírenej reality a prepojenia s Google mapami.

ZDROJ | Pokemon GO

Aplikáciu si nainštalujete do Android alebo Apple iPhone smartfónu a keď ju spustíte uvidíte interaktívnu mapu vášho okolia. V podstate chodíte po vonku, hľadáte Pokémonov a jednotlivé zaujímavé či historické body na mape (Poké stops) predstavujú vylepšenia, ďalšie Poké bally a bonusy, ktoré môžete získať.

Ako náhle nájdete Pokémona, ukáže sa vám na displeji telefónu. Pomocou dotyku hodíte Poké ball a chytíte ho. Samozrejme vám môže aj utiecť. Hra spôsobila celosvetový ošiaľ.

ZdrojThe Guardian

Komentáre k článku