Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Polar Unite - ideálne smart hodinky pre začínajúcich športovcov?

Polar Unite - ideálne smart hodinky pre začínajúcich športovcov?
Zdroj | Polar
Stanislav Vinc
Polar Unite - ideálne smart hodinky pre začínajúcich športovcov?
Zdroj | Polar
Zdroj | Polar

Polar Unite idú proti prúdu portfólia tejto značky. Po zariadeniach pre skúsenejších športovcov sú tu nové smart hodinky určené aj pre úplných začiatočníkov. Na mieru pre vás dokážu vytvoriť tréningový plán aj s časom na oddych a dostatok regenerácie.

Smart hodiniek s meraním tepu, odolnosťou voči vode a s GPS pripojením je na trhu nespočetné množstvo. Väčšina z nich však nedopĺňa tento hardvér o nič iné, než len o obyčajný operačný systém Wear OS, prípadne vlastné, výrazne chudobnejšie operačné systémy. Cvičenie, tréningy, sledovanie spánku či stanovenie oddychových dní už nechajú poväčšine na vás.

Smart hodinky Polar Unite by mali byť podľa tvrdení výrobcu v tomto smere iné. V ultraľahkom tele vám ponúknu kompletný balík funkcií, ktorý sa postará o to, aby ste sa dostali do formy aj v prípade, že ste nikdy predtým necvičili.

Zdroj | Polar

Hodinky by mali byť schopné vytvoriť pre vás ideálny tréningový plán na základe vášho životného štýlu a počas tréningov vám aj ukázať, ako by ste mali správne jednotlivé cviky vykonávať pomocou intuitívnych animácií a vibrácií.

Pozrite si

Apple predstavil watchOS 7. Prináša mnohé funkcie vrátane monitoringu spánku

Po náročných dňoch pre vás hodinky do programu zaradia aj dostatok času na regeneráciu, v stresových situáciách vám pomôžu so správnym dýchaním a v noci budú monitorovať váš spánok, aby vám následne mohli poskytnúť tipy pre jeho skvalitnenie.

Zdroj | Polar

Samozrejmosťou je sledovanie spálených kalórií, možnosť zmeny ciferníkov, zobrazovanie notifikácií alebo aj personalizácia hodiniek pomocou farebných remienkov (20 mm). Operačný systém hodiniek je dokonca lokalizovaný aj do nám blízkeho českého jazyka.

Zdroj | Polar

V tele hodiniek s rozmerom 43,4 x 43,4 x 10,4 milimetra a hmotnosťou 32 gramov je osadený okrúhly IPS TFT displej s rozlíšením 240 x 240 pixelov a batéria s kapacitou 174 mAh. Tá by mala poskytovať až 50-hodinovú výdrž pri neustále zapnutom tréningu a až 4-dňovú výdrž v štandardnom režime hodiniek aj s neustálym meraním tepu.

Pozrite si

Xiaomi Mi Band 5: Smart náramok s kopcom funkcií za bezkonkurenčnú cenu

Polar Unite sú už dostupné aj na európskom trhu za cenu 149,95 €. Vzhľadom na softvérovú výbavu hodiniek to nie je zlá cena, no majiteľov smartfónov od Apple môže skôr zlákať kúpa o 50 € drahších hodiniek Apple Watch Series 3. Ak vám navyše nejde o šport, kvalitné začiatočnícke smart hodinky pre Android aj iOS si môžete kúpiť aj za tretinu tejto ceny.

Zdroj