Polar Grit X Pro nepovedia nie na žiadne dobrodružstvo

ZDROJ | Polar

Polar je značka, ktorú si väčšina používateľov spája s konštrukčne odolnými inteligentými hodinkami. Nie je tomu inak ani v prípade najnovšieho modelu Grit X Pro.

Prémiové hodinky nadväzujú na minuloročný model Grit X, nájdete tam teda všetky funkcie vrátane podrobných meraní, testy výkonov, monitoring spánku, detailnej navigácie či údaje o obnove organizmu po záťaži.

Pro verzia je okrem toho vybavená odolným zafírovým sklíčkom a má dve nové plochy pre always-on display. Prvá plocha je informačný panel o polohe, zobrazuje informácie z barometrického výškometra, súradníc a kompasu. Druhá plocha zobrazuje polohu slnka na oblohe. Pribudli tiež nové navigačné funkcie, môžete si napríklad pozrieť profily trasy a jej nadmorskú výšku. Displej má 1,2″ s rozlíšením 240 x 240 px.

ZDROJ | Polar

Podrobné trasy si môžete naplánovať pomocou služby komoot a zosynchronizovať ich s hodinkami, či už ide o cestnú cyklistiku, pešiu turistiku, trailový beh, alebo jazdu na horskom bicykli.

S profilmi trasy a nadmorskej výšky vypočítajú hodinky uhly sklonu a ukážu presné čísla počas výstupu a zostupu. Pri plánovaných trasách si viete skontrolovať svoju aktuálnu polohu, zistiť koľko vám ešte chýba do cieľa a pripraviť sa na terén, ktorý ešte musíte prejsť.

ZDROJ | Polar

Hodinky podrobne sledujú spánok, vďaka získaným informáciám vedia predvídať, akú energiu bude mať vaše telo v nasledujúcom dni a pomôže optimalizovať vašu záťaž.

Sleep Plus Stages automaticky sleduje množstvo a kvalitu spánku a informuje vás o tom, ako dlho ste v jednotlivých fázach strávili. Sledovanie spánku vám môže pomôcť identifikovať faktory vo vašom dni a porozumieť vášmu spánkovému správaniu z dlhodobého hľadiska.

ZDROJ | Polar

Funkcia Nightly Recharge automaticky meria regeneráciu cez noc a ukáže, ako dobre sa zotavujete z predchádzajúceho dňa. Ide o užitočný nástroj, pomáha naplánovať optimálnu záťaž tak, aby ste si udržali celkovú pohodu a dosiahli svoje ciele v oblasti tréningu a celkovej kondície.

ZDROJ | Polar

Stav Nightly Recharge sa skladá z dvoch zložiek – informácie o tom ako kvalitne ste spali (sleep charge) a ako dobre sa váš autonómny nervový systém upokojil počas prvých hodín vášho spánku (ANS Charge).

Pozrite siSmarthodinky Polar Grit X ponúkajú 100 hodinovú výdrž na jedno nabitie

Technológia Polar Precision Prime sleduje váš srdcový tep priamo zo zápästia. Inovácia kombinuje optické meranie srdcového tepu s inými senzorovými technológiami, aby sa vylúčili pohybové chyby, ktoré by mohli rušiť signál srdcového tepu a poskytovať nepresné hodnoty.

ZDROJ | Polar

Hlboké dýchanie mnohí používatelia vo svojich smarthodinkách podceňujú. Ale nie je to len aplikácia do počtu. Grit X Pro ponúka nástroj Serene, vďaka nemu môžete pohodlne a účinne zvládať stres, budovať si odolnosť a zlepšenie koncentrácie.

Grit X Pro ponúkajú rovnakú výdrž ako Polar Grit X, čo znamená 7 dní v prípade aktivovaného šetriaceho režimu. Pri bežnom používaní je to 100 hodín, v tréningovom režime s plným sledovaním srdcového tepu pomocou GPS a zápästia môžete počítať so 40 hodinami. Batéria má kapacitu 346 mAh a poradí s teplotami v rozsahu od – 20 ° C do + 50 ° C.

ZDROJ | Polar

Hodinky ponúkajú „vojenskú“ odolnosť, čo znamená, že si úspešne absolvovali testovanie MIL-STD-810G. To zahŕňa širokú škálu environmentálnych podmienok vrátane vystavenia extrémnym teplotám, vlhkosti a počasiu, ako aj testovaním hrdze, pôsobením piesku a prachu a častými pádmi a opotrebovaním.

Polar Grit X Pro si budete môcť vybrať z troch farieb – Nordic Copper, Black DLC a Arctic Gold. Cena hodiniek je 499,99 eur. K dispozícii je tiež model Grit X Pro Titan, za ten si priplatíte ďalších 100 eur. Puzdro vyrobené z ultra pevného leteckého titánu má o 12 % nižšiu hmotnosť, hodinky v tejto verzii majú extra kožený remienok.

ZdrojPolar

Komentáre k článku