Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Podcast TECHBOX TÝŽDEŇ: Pýcha a pád dojazdu elektromobilov v zime

Podcast TECHBOX TÝŽDEŇ: Pýcha a pád dojazdu elektromobilov v zime
Zdroj | Ministerstvo obrany RF
TECHBOX
Podcast TECHBOX TÝŽDEŇ: Pýcha a pád dojazdu elektromobilov v zime
Zdroj | Ministerstvo obrany RF
Zdroj | Ministerstvo obrany RF

Aj dnes sme pre vás pripravili nový podcast, ktorý nahrali Lissett a Richard. Najnovšia epizóda je zároveň poslednou zo série TECHBOX TÝŽDEŇ, ten vystrieda nový formát, na ktorého štruktúre aktívne pracujeme. Ďakujeme vám za vašu priazeň a tešíme sa na vás v našich ďalších podcastoch, videách a najmä v článkoch na našej stránke.

Aj poslednú epizódu TECHBOX TÝŽDEŇ nájdete na Apple Podcastoch a Google Podcasts. Nechýba Spotify, ani ďalšie platformy ako Pocket Casts, RadioPublic, Breake, alebo Anchor.

Obsah pokračuje pod reklamou

Bývalý vedúci pracovník umelej inteligencie v Tesla Motors, Andrej Karpathy, rodák z Košíc, po niekoľko mesačnej prestávke súvisiacej s jeho odchodom z Tesly oznámil, že vstupuje do projektu OpenAI.

V Nórsku sa každoročne konajú rozsiahle testy dojazdu a účinnosti elektromobilov v chladnom zimnom období, ktoré má najvýraznejší vplyv na dojazd. Tohtoročný test bol doteraz najrozsiahlejší s 29 rôznymi modelmi elektromobilov.

Je to len desať dní, čo Samsung predstavil novú líniu vlajkových lodí. Napriek tomu, že ide o špičkové smartfóny, jedna chybička súvisiaca so softvérom sa tu predsa len nájde. Android 13 s One UI v Galaxy S23 zaberajú totiž neprimerane veľa priestoru, z kapacity pamäte uberú neuveriteľných 60 GB!

Problémy s kozmickým odpadom na obežnej dráhe kontinuálne narastajú a v nemalej miere k nim prispievajú aj špeciálne vojenské, či špionážne satelity. Spomeňme len testy protidružicových zbraní, ktoré vytvorili tisíce trosiek. Ale kozmický odpad vzniká aj spontánne. Tajné ruské satelity sa rozpadajú na nízkej obežnej dráhe. Dôvody sú neznáme.

Odporúčame vám vypočuť si aj audio záznam z našich diskusných relácií TECHTALKS, ktoré nájdete na rovnakom mieste, ako je podcast TECHBOX TÝŽDEŇ.

Aktuálne si môžete vybrať z podcastov TECHTALKS a TESTBOX.