Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

POCO pracuje na novej sérii X4, ponúknuť má štyri rôzne modely

POCO pracuje na novej sérii X4, ponúknuť má štyri rôzne modely
Zdroj | POCO
Stanislav Vinc
POCO pracuje na novej sérii X4, ponúknuť má štyri rôzne modely
Zdroj | POCO
Zdroj | POCO

Xiaomi si so značkou POCO získalo priazeň najmä vďaka zaujímavému pomeru ceny a výkonu jej smartfónov. V tomto trende má pokračovať aj najnovšie pripravovaná séria POCO X4, ktorá však tento pomer rozloží naprieč 4 modelmi.

Keď Xiaomi minulý rok predstavilo pod značkou POCO novú sériu smartfónov X3, daná číslica v jej názve nebola vôbec náhodná. Jej súčasťou totiž boli tri modely – POCO X3, X3 NFC a X3 Pro. Tento trend bude pokračovať aj s novou sériou X4.

Portálu Xiaomiui sa najprv podarilo zistiť, že Xiaomi aktuálne pracuje na dvoch nových smartfónoch série X4. Model POCO X4 má byť určený iba pre indický trh, zatiaľ čo POCO X4 NFC by mal byť dostupný celosvetovo.

Zdroj | Poco

V praxi by sa malo v oboch prípadoch jednať o premenovaný smartfón Xiaomi Redmi Note 11 Pro nedávno uvedený na čínsky trh. Ak sú tieto informácie pravdivé, nové modely by mali ponúknuť 6,67“ AMOLED obrazovky s Full HD rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Pozrite si

Ideálny parťák na zimu? Rýchlovarná kanvica Xiaomi Mi Smart Kettle Pro!

Smartfóny bude poháňať čipset MediaTek Dimensity 920, ktorému bude sekundovať 8 GB RAM a 256 GB úložisko typu UFS 2.2. Tento hardvér bude napájaný batériou s kapacitou 5 160 mAh s podporou nabíjania výkonom 67 W.

Na zadnej strane by mali mať umiestnený trojitý fotoaparát so 108 Mpx hlavným senzorom doplneným o 8 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro fotoaparát. Na prednej strane budú mať umiestnený 16 Mpx selfie fotoaparát.

Zdroj | Poco

Tento únik doplnil portál 91mobiles, podľa ktorého sa k týmto dvom modelom pridajú aj varianty POCO X4 Pro a POCO X4 GT. Ako sa to už dá vytušiť aj z ich názvov, pôjde o výkonnejšie a lepšie vybavené modely v rámci svojich sérií pôsobiace ako vlajkové lode. Ich špecifikácie však zatiaľ nepoznáme.

Pozrite si

Sygic už dokáže čítať dopravné značky pomocou zadnej kamery smartfónu

Nový model POCO X4 NFC by mal doraziť na trh v prvom kvartáli budúceho roka spolu s variantom X4 NFC, ktorý bude dostupný iba v Indii. Podobne rozdelené to budú mať aj vyššie modely. POCO X4 Pro bude dostupný aj v Indii, zatiaľ čo POCO X4 GT všade inde. Ich dátumy vydania však zatiaľ nepoznáme.