Po Majkovi Spiritovi má svoje charitatívne NFT aj Attila Végh

ZDROJ | WEXO

NFT sa stáva fenoménom, nielen vo svete ale i na Slovensku. Táto platforma je zaujímavá svojou rozmanitosťou, čím si získava úspech u používateľov. Pridanou hodnotou je možnosť využiť jeho silu aj na dobrú vec a to je charita.

NFT teda nepredstavuje iba miliardový biznis s umením v digitálnej forme, ale môžnosť podať pomocnú ruku tým, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v zlej životnej situácii. Na Slovensku je priekopníkom známy raper Majk Spirit. Ten spolu s platformou WEXO predstavil už na jeseň prvý slovenský NFT, ktorého komplet celý výnos je určený pre charitu. Toto jedinečné a úplne prvé NFT na Slovensku si stihlo nájsť veľa spokojných majiteľov. Mimochodom, najcennejšie z nich je diamantové, to sa predalo v on-line aukcii za 7 777 €!

K Majkovi sa pridáva prvá osobnosť zo slovenského športu. Dobré skutky priťahujú dobrých ľudí. Ďalšia osobnosť, ktorú oslovila fenomenálna technológia so schopnosťou pomáhať tým najslabším, je legendárny šampión Bellatoru poloťažkej váhy Attila Végh.

ZDROJ | WEXO

Obe osobnosti spája okrem úspešnej kariéry aj veľká chuť pomáhať. V spolupráci s platformou WEXO pripravili pokračovanie úspešného vydania NFT, z ktorého ide plných 100 % zisku na pomoc pacientom v Asociácii pomoci postihnutým, APPA v Piešťanoch.

NFT šampióna Attilu Végha

Charitatívne NFT Attilu Végha vzniklo grafickou úpravou fotografie nášho zápasníka. Postarala sa o to umelecká fotografka Lubomíra Petrová. Attila je tam pripravený bojovať v novom svete.

ZDROJ | WEXO

Pýtate sa, ako môžete získať NFT legendárneho Attilu Végha? Potešíme vás, je to viac ako jednoduché! Stačí, ak si kúpite NFT Majka Spirita za 50 €, získate aj druhé NFT Attilu Végha. Je to možné vďaka airdrop kampani, bežne organizovanej v kryptomenovom svete. Ak ste si už charitatívne NFT Majka Spirita kúpili, získate ho automaticky.

„S WEXO sme vydali airdrop NFT, bude to bonus k tomu Majkovmu. Je to môj spôsob, ako pomôcť zdravotne hendikepovaným pacientom a motivovať mojich fanúšikov, aby im pomohli tiež. Všetkým ďakujem,“ povedal nám na margo svojho NFT Attila Végh.

Pozrite siAttila Végh bude mať vlastné NFT, získate ho za pomoc hendikepovaným pacientom

Attila Végh je tak prvým slovenským športovcom, ktorý má svoje vlastné NFT. Ako to komentoval Majk Spirit? „Teším sa, že prvá slovenská celebrita, ktorá pochopila potenciál nášho NFT je práve osobnosť Attila Végh. Verím, že inšpirujeme ďalšie osobnosti k tomu, aby svoje NFT venovali na dobrú vec.“

Získali 50 000 za dva mesiace

Už teraz môžeme skonštatovať, že ide o veľký úspech. V charitatívnej aukcii sa podarilo predajom NFT Majka Spirita „New Era“ získať 50 000 €. Celý výťažok putuje na podporu neziskovej organizácii Asociácia pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch, kde tím odborníkov napomáha pacientom rôznych vekových skupín v zlepšení kvality života, poznačeného zdravotným hendikepom.

ZDROJ | Majk Spirit/WEXO

Riaditeľka APPA, Miriam Juhanesovičová, zdôrazňuje dôležitosť pravidelného podstupovania rehabilitácií. To je je pre deti s diagnostikovanými neurologickými poruchami nevyhnutná súčasť ich života, iba vďaka nim dokážu vo vývoji napredovať. „Cvičiť však musia pravidelne. Zdravotné poistenie často nepokrýva finančné náklady spojené so špeciálnymi potrebami detí, a tak si ich mnohé rodiny nemôžu dovoliť,“ hovorí Miriam Juhanesovičová.

ZDROJ | WEXO/Majk Spirit

Po absolvovaní intenzívnych rehabilitácií sa mnohým detským pacientov z neziskovej organizácie APPA pomaličky zlepšuje zdravotný stav. Je to výsledok dlhých rokov tvrdej námahy a obety celého tímu odborníkov, samotných pacientov a v neposlednom rade ich rodín.

Pozrite siNFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať

Kde si môžem pozrieť svoju zbierku slovenských NFT?

Jedinečnú zbierku NFT Majka Spirita a Attilu Végha majitelia neskôr uvidia vo svojich virtuálnych peňaženkách a v bezplatnej aplikácii WEXO. Obe NFT sú registrované na blockchaine Cardano. „Vzniká tak zaujímavá zbierka dvoch unikátnych digitálnych diel. Prvé NFT slovenského rapera a prvé NFT slovenského športovca,“ objasnil spoluzakladateľ WEXO Peter Mariš.

ZDROJ | WEXO

Pripomíname, že snahou oboch celebrít ako i platformy WEXO je získať pre telesne postihnutých pacientov finančnú podporu v 6-cifernej sume. Ak uvažujete nad svojou prvou kolekciou NFT, nemáte prečo váhať. Získate hneď dvakrát, pretože pomôžete s neľahkým osudom telesne postihnutým pacientom APPA a zároveň získate NFT Attilu Végha spolu s NFT Majka Spirita. Tu si ho viete jednoducho kúpiť.

ZdrojWEXO

Komentáre k článku