Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Plug-in hybrid Audi A6 55 TFSI e si nás získal po všetkých stránkach

Plug-in hybrid Audi A6 55 TFSI e si nás získal po všetkých stránkach
Michal Spiegel
Plug-in hybrid Audi A6 55 TFSI e si nás získal po všetkých stránkach

Počas letných augustových dní sme mali možnosť sadnúť za volant najnovšieho ekologického príspevku automobilky Audi. Tu sú naše dojmy z Audi A6 55 TFSI e.

Tichý pohon, extrémne nízka spotreba a ikonický nemenný dizajn prémiovej limuzíny sú základnými prvkami nového modelu Audi.

Pozrite si

Audi Q4 Sportback e-tron concpet je ešte zaujímavejší elektromobil budúcnosti

Odpoveď Audi na stupňujúci sa tlak na zníženie emisií dopadla veľmi dobre. Technológiami nabitý model Audi A6 55 TFSI e ponúka kombinovanú spotrebu pri plug-in hybridnom pohone na úrovni 1,9-2,1 litra na 100 kilometrov a takéto hodnoty sa dajú v meste aj dosiahnuť.

Sklamaní však neostanete ani pri dynamickej jazde, kedy využívate naplno jazdné vlastnosti auta. Či už ide o zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu iba za 5,6 sekúnd či 2-litrový výkonný motor, ktorý sa postará o výkon 270 kW alebo 367 konských síl.

Keďže ide o plug-in hybrid, nemôžete očakávať dojazd ako pri elektromobiloch. Pri Audi A6 je maximálny dojazd na čisto elektrický pohon približne 53 kilometrov na jedno nabitie. Ide však o ideálny dojazd na denné presúvanie sa po meste, kedy si môžete vybrať či budete jazdiť na elektrinu alebo kombinovane. Na rozdiel od elektromobilu sa tak nemusíte báť, že sa vám niekde na polceste domov vybije akumulátor.

Pozrite si

Poznáme ceny nabíjania na Ionity od Audi, BMW, Porsche či VW

Pokiaľ dobíjate elektromobil z domácej zásuvky každú noc a prevažne šoférujete do práce a z práce, rýchlo si zvyknete na to, že Audi A6 nemusíte takmer vôbec tankovať a tým výrazne ušetríte.

Viac dojmov z tejto manažérskej plug-in hybrid limuzíny si pozrite v najnovšom videu, ktoré sa objavilo na našom YouTube kanále TECHBOX.sk