Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Plochý alebo zakrivený? Nový monitor od Corsairu kombinuje obe možnosti!

Plochý alebo zakrivený? Nový monitor od Corsairu kombinuje obe možnosti!
Zdroj | Corsair
Michal Sobek
Plochý alebo zakrivený? Nový monitor od Corsairu kombinuje obe možnosti!
Zdroj | Corsair
Zdroj | Corsair

Flexibilné displeje prichádzajú aj do segmentu monitorov. Ak sa neviete rozhodnúť, či je pre vás lepší plochý alebo zakrivený displej, tak s touto novinkou od Corsairu môžete mať obe naraz, a to v jedinom monitore.

Novinka nesie názov Corsair Xeneon Flex 45WQHD240. OLED panel je od LG Display, s ktorým Corsair úzko spolupracoval pri vývoji tohto jedinečného monitora. Corsair umožňuje manuálne ohýbať monitor do požadovaného tvaru pomocou páru rukovätí, takže ho môžete doslova ohýbať rukami bez možnosti jeho poškodenia. Dokonca môžete nezávisle nastaviť zakrivenie ľavej a pravej strany.

Pre produktívnu prácu bez skreslenia si používateľ nechá plochý formát a keď sa bude chcieť ponoriť do hry alebo filmu, tak potiahnutím rukovätí sa displej zahne a vtedy pocíti všetky výhody takéhoto formátu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nejde však o žiadneho drobčeka, pretože samotný OLED displej má uhlopriečku až 45 palcov s pomerom strán 21:9 a maximálnym jasom 1 000 nitov. Radosť určite spraví až 240-hertzová obnovovacia frekvencia s podporou technológii NVIDIA G-Sync a AMD FreeSync Premium s variabilnou obnovovacou frekvenciou. Na tele sa nachádza aj viacero konektorov, vrátane HDMI, DisplayPortu, USB-C, USB-A a audio konektora.

Niečo podobné už dokázal aj čínsky výrobca televízorov Skyworth. Ten minulý rok predstavil flexibilný transformačný televízor. Zatiaľ však nie je známe, kedy sa flexibilný monitor od Corsairu dostane na globálny trh a koľko si zaňho výrobca vypýta. Spoločnosť však hovorí, že ďalšie informácie o spustení, dostupnosti a konečných špecifikáciách budú oznámené koncom tohto roka.

Zdroj