Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Plne bezdrôtové slúchadlá od Microsoftu spolupracujú aj s Office 365!

Plne bezdrôtové slúchadlá od Microsoftu spolupracujú aj s Office 365!
Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Plne bezdrôtové slúchadlá od Microsoftu spolupracujú aj s Office 365!
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft na včerajšej Surface konferencii nepredstavil iba nové tablety a notebooky či smartfón, ale aj plne bezdrôtové slúchadlá. Tie má už akosi každý, tak prečo by ich nemal aj Microsoft? Ten sa k tejto téme však postavil inak a slúchadlám nadelil, čo zatiaľ nemajú žiadné iné na svete – kompatibilitu s Office 365.

Zdroj | Microsoft

Slúchadlá Microsoft Surface Earbuds pôsobia veľmi masívne. Dôvodom sú pomerne veľké vonkajšie kruhové plochy, ktoré sú zároveň dotykové. Pomocou dotykovej plochy sa ovládajú základné funkcie – spustenie a pozastavenie prehrávania, prijatie a odmietnutie hovoru, no počas PowerPointovej prezentácie je možné cez slúchadlo ovládať pohyb slidov vpred a vzad.

Zdroj | Microsoft

Štuple do uší majú byť špeciálne tvarované, aby netlačili, ale zároveň bezpečne držali slúchadlá aj pri športovaní. Slúchadlá majú hmotnosť 7,2 g (každé), nabíjacia kolíska 40 gramov. Rozmery sú 25 x 19 mm. Vo vnútri je až 13,6 mm menič s rozsahom 20 Hz – 20 kHz.

https://www.youtube.com/watch?v=EwxyD_dkGVA

Batérie vo vnútri zvládnu dodávať energiu počas 8 hodín prehrávania hudby. Kolíska je schopná slúchadlá dobiť ešte 2x, takže celkovo vydržia 24 hodín. Kolíska sa nabíja cez USB-C port. Vlastne všetko, čo Microsoft včera večer predstavil sa nabíja cez USB-C. Konečne.

Zdroj | Microsoft

Tou najväčšou zaujímavosťou slúchadiel je však prepojenie s Office 365. Cez Microsoft Surface Earbuds je možné diktovať poznámky do OneNote, Wordu či Outlooku, ale aj nechať si prepisovať hovorené slovo počas prezentácií v PowerPointe. Má to fungovať vo viac ako 60 jazykov a v reálnom čase! Počas prezentácie sa tak zobrazujú titulky ako na videu. Nie všetci totiž môžu detailne počuť, čo hovoríte, resp. diváci môžu byť aj sluchovo postihnutí.

Zdroj | Microsoft

Samozrejmosťou je možnosť ovládania pomocou hlasu s hlasovou asistentkou Cortana, ale aj ostatnými ako Siri, Assistant či Alexa, v závislosti aké zariadenie máte pripojené a akú asistentku využívate. Na každom slúchadle sú dva mikrofóny.

Zdroj | Microsoft

Cena slúchadiel je na domácom trhu 249 dolárov, čo je však cena bez tamojších daní. Podobnú cenu, ale v eurách môžeme očakávať aj na Slovensku. Cena je však pomerne vysoká, snáď budú aspoň dostatočne zvukovo kvalitné. Predávať sa budú iba v jednej farbe – bielej.

Zdroj