Ako si PlayStation 4 Pro vedie v recenziách?

ZDROJ | Sony

Očakávané vylepšenie konzoly od Sony, PlayStation 4 Pro sa tento týždeň objavilo na svetových trhoch a odniesla si prvé recenzie. Ako konzola dopadla?

RECENZIASony PlayStation VR: cenovo dostupná virtuálna realita

playstation-4-pro1
ZDROJ | Sony

GameSpot

Začneme známym herným webom, ktorý odporúča kúpiť konzolu v prípade, že nemáte žiadnu a vlastníte 4K HDR TV, alebo 1 080p TV. Recenzent chváli väčší počet portov, veľké úložisko a lepšiu grafiku a výkon.

Ak však už PS4 vlastníte, GameSpot neodporúča kupovať novú konzolu, keďže grafika vás neohúri až tak, akoby ste mohli čakať.

Na druhej strane, PS4 Pro považuje za najvýkonnejšiu konzolu súčasnosti.

playstation-4-pro4
ZDROJ | Sony

IGN – 8,5

Na jednom z najznámejších herných webov si PS4 Pro odniesla veľmi slušnú známku. Recenzenti vyzdvihli výkon a prémiový pocit z konzoly.

Zároveň pripomínajú, že napriek tomu, že je konzola vylepšená, majitelia pôvodných „obyčajných“ PlayStation 4 sa nemusia cítiť ochudobnení. Napriek tomu, že grafika je výrazne zlepšená, je otázne, do akej miery bude Sony PS4 Pro podporovať hrami.

Pozrite siSony má vlastnú virtuálnu realitu. Postaví ju pre PlayStation 4

playstation-4-pro3
ZDROJ | Sony

Cnet

Technologický web cnet chváli 4K Ultra HD obraz, 1 TB úložisko a kompatibilitu so všetkými PS4 hrami a príslušenstvom.

Medzi zápory novej konzoly patrí podľa cnetu aj to, že PS4 Pro vylepšené hry neponúkajú až takú drastickú zmenu, ako sa očakávalo. Zároveň PS4 Pro neprehráva 4K UHD Blu-ray filmy.

https://www.youtube.com/watch?v=cmZRAUj-fag

Engadget – 88 %

Známy techno web ocenil PS4 Pro tiež peknou známkou a to 88 %. Medzi plusy zaradil grafický výkon, ktorý patrí k najlepším na trhu, aktualizáciu grafiky pri všetkých hrách zdarma a lepšiu využiteľnosť PS VR.

Z kritických bodov zmienili opäť, že revolúcia sa nekoná a tiež kritizovali absenciu prehrávania 4K Ultra HD Blu-ray filmov.

Pozrite siPlayStation 4 Pro – konzolový medzičlánok s podporou Ultra HD

The Guardian – 4/5

Nakoniec sme vybrali britský denník The Guardian, ktorý ocenil PlayStation 4 Pro štyrmi z piatich hviezdičiek.

Okrem takmer totožných bodov, aké boli spomenuté v predchádzajúcich recenziách, zmienil veľké očakávanie z prichádzajúcich hier, na ktorých až bude vidieť revolučná grafická zmena, ako napríklad Horizon: Zero Dawn, alebo Days Gone.

Medzi zápory uviedol, že podpora pre staršie hry môže byť rôzna, alebo pri niektorých tituloch aj žiadna.

ZdrojGameSpot,IGN,Cnet,Engadget,The Guardian

Komentáre k článku