Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Piëch GT je ako stvorený pre ďalšiu Bondovku, predvádza sa v novom videu

Piëch GT je ako stvorený pre ďalšiu Bondovku, predvádza sa v novom videu
Zdroj | Piëch
Stanislav Vinc
Piëch GT je ako stvorený pre ďalšiu Bondovku, predvádza sa v novom videu
Zdroj | Piëch
Zdroj | Piëch

Nemecko-švajčiarska automobilka Piëch Automotive AG posunula svoj retro pôsobiaci elektromobil do fázy testovacích jázd. Zaujme nielen dizajnom, ale aj sľubnými parametrami. Na jeho vydanie si však budeme musieť ešte počkať.

Dvojdverový elektromobil z dielne švajčiarskych inžinierov mal svet možnosť spoznať ešte v roku 2019 na vtedajšom ženevskom autosalóne. Po dvoch rokoch sa z konceptu Piëch Mark Zero stáva hmatateľný elektromobil.

Diazjn elektromobilu prešiel väčšími úpravami, no pointa zostáva. Novinka teraz už známa pod názvom Piëch GT zostáva dvojdverovým športovým elektromobilom, ktorý v sebe spája výkon s džentlmenskou eleganciou.

Zdroj | Piëch

Hoci na prvý pohľad pôsobí pomerne kompaktne, na dĺžku bude mať 4,432 metra, na šírku 1,991 metra a vážiť bude zhruba 1 800 kilogramov. Túto hmotnosť bude mať rozloženú v pomere 40/60 v prospech zadnej časti, kde má osadené 21“ kolesá, zatiaľ čo dopredu mu Piëch obul dvadsiatky.

Pozrite si

Za autonómne riadenie a softvér si v elektromobiloch Rivian priplatíte tisíce

Do pohybu ho dá trojica elektromotorov s kombinovaným výkonom 450 kW (603 k), ktorá ho dostane z nuly na 100 km/h za menej ako 3 sekundy a na 200 km/h za menej ako 9 sekúnd. Jeho maximálnu rýchlosť zatiaľ nepoznáme, ale maximálny dojazd áno.

Zdroj | Piëch

Podľa metodiky WLTP By mal byť Piëch GT schopný prejsť na jedno nabitie až 500 kilometrov, pričom na 80 % bude jeho batériu údajne možné nabiť už v priebehu 5 minút! Potrebovať na to ale bude špeciálnu nabíjačku od spoločnosti Qingdao TGOOD, bez nej to potrvá o zhruba 3 minúty dlhšie.

Do predaja sa má Piëch GT dostať v polovici roka 2024 ako prvý z trojice športových elektromobilov tejto značky postavených na rovnakej platforme. Akú dostane cenu, je v tejto chvíli otázne. Rozhodne však pôjde o prémiový kúsok.

Zdroj