Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 7 min.
  • 27.1.2022

Philips má nové televízory s Ambilight, vsadil na OLED a sériu Performance

Philips má nové televízory s Ambilight, vsadil na OLED a sériu Performance
Zdroj | TP VISION
Roman Calík
Philips má nové televízory s Ambilight, vsadil na OLED a sériu Performance
Zdroj | TP VISION
Zdroj | TP VISION

TP Vision má v ponuke nové televízory Philips. Dnes sme mali možnosť zoznámiť sa nielen s novými modelmi televízorov, ale aj audio produktami, ktoré vám predstavíme v samostatných článkoch. Nové televízory budú lákať na lepší Ambilight a obraz. Čím chcú zaujať?

Rok 2021 bol pre TP Vision, výrobcu televízorov a audio produktov Philips, mimoriadne úspešný. Divízia Philips TV & Sound narástla o 17 %. Ešte zaujímavejšie je, že TP Vision predala v roku 2021 o 53 % viac OLED modelov, ku ktorým počíta aj OLED+ televízory. Jeden z nich máme aj v našej redakcii. Darilo sa aj soundbarom, tie narástli až o 70 %.

Zaujímavým faktom je, že podľa interných prieskumov spoločnosti až 8 z 10 ľudí, ktorý majú televízor s Ambilight si ako ďalší televízor vyberú opäť ten s technológiou Ambilight. TP Vision si uvedomuje, že už roky má v rukách technológiu, ktorá televízory Philips odlišuje od zvyšku ponuky na trhu. Rok 2022 by mal byť kľúčovým v spôsobe, ako sa ukáže Ambilight aj novým zákazníkom. Po novom totiž prichádza s technológiou One-LED pixel, kedy sa osvetlenie televízora výrazne viac prispôsobí prehrávanému obsahu.

V podstate by ste mali mať z Ambilight podsvietenia ešte väčší zážitok, mal by byť intenzívnejší a výrazne detailnejší. V prípade nového modelu Philips OLED807 sa môžete tešiť na štvorstrannú funkciu Ambilight, čo oceníte najmä ak televízor zavesíte na stenu.

Zdroj | TP VISION

Práve nový rad televízorom Philps OLED807 bol highlightom dnešného predstavenia, okrem nového Ambilightu prináša aj nový OLED-X panel. Podľa výrobcu nahrádza vo svojej konštrukcii zlúčeniny na báze vodíka účinnejším a stabilnejším deutériom, čím docieli o 30 % vyšší svetelný výkon v porovnaní so štandardným OLED panelom. K tomu si pripočítajte nový procesor P5 s umelou inteligenciou už v 6. generácii, a mali by ste dostať nový zážitok z obrazu.

Zdroj | TP VISION

Procesor P5 už doteraz robil svoju prácu dobre, teraz má vylepšenú funkciu Ambient Intelligence, kde monitoruje okolité svetlo v miestnosti a v reálnom čase upravuje jas, gama a farbu tak, aby ste mali zážitok z kontrastu SDR ale aj HDR obrazu vždy optimalizovaný. Umelá inteligencia šiestej generácie procesora P5 umožní vám umožní nastaviť aj priority systému výberom možností Eye Care (Starostlivosť o zrak), Dark Detail Optimization (Optimalizácia tmavých detailov) alebo Colour Temperature Optimization (Optimalizácia teploty farieb).

Zdroj | TP VISION

V novej generácii svojho OLED televízora Philips pridáva aj režim Crystal Clear, ktorý nahrádza predchádzajúci režim Vivid a ponúka ostrejší obraz a bohaté farby, no vraj s lepším a prirodzenejším vyvážením ostrosti, farieb a kontrastu. Prekvapí aj nová verzia automatického filmového režimu s umelou inteligenciou. Jednoducho televízor zistí aký film pozeráte a podľa toho vám prispôsobí najlepšie nastavenie farieb.

Podpora Dolby Vision, HLG, HDR10 či HDR10+ je už samozrejmosťou, no v roku 2022 prichádza aj. podpora IMAX Enhanced. Tu sa môžete tešiť na ďalší pokročilý algoritmus na odtránenie nedokonalostí obrazu, podľa slov výrobcu „..aby ste si film užili presne tak, ako zamýšľal filmový tvorca“.

Zdroj | TP VISION

Aby toho nebolo málo, na svoje by si mali prísť aj hráči. Philips OLED807 totiž umožní aj pokročilé hranie hier vďaka funkciám HDMI 2.1 vrátane: e-Arc, podpory VRR pre 4K od 40 Hz do 120 Hz pri plnej šírke pásma 48 Gb/s (444, 12 bitov) kompatibility FreeSync Premium a G-SYNC a režimov Auto Game a Auto-Low-Latency.

Nový herný panel Game Bar na obrazovke poskytuje rýchly prístup k nastaveniam obrazu a zvuku prostredníctvom zjednodušenej ponuky, ktorá umožňuje rýchlu kontrolu alebo úpravu herných nastavení počas hrania. Môžete tiež jednoducho zapnúť VRR, NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync.

Zdroj | TP VISION

Myslelo sa aj na zvuk. K dispozícii máte zvukový systém 2.1 s výkonom 70 W, pričom súčasťou je basový reproduktor. Ak by vám to nestačilo, viete si vďaka podpore Philips TV & Wireless Home System a DTS Play-Fi bezdrôtovo pripojiť ďalšie reproduktory, dokonca aj také, ktoré majú vlastný Ambilight. Nehovoriac o tom, že na jeseň príde nový prémiový Fidelio soundbar, subwoofer, ako aj reproduktor.

Aj nová séria PHilips OLED807 prichádza s operačným systémom Android, v tomto prípade Android 11 TV, kde nechýba Google Assistant, Alexa či špeicálne diaľkové ovládanie s kožou Muirhead. Novinka v 55-palcovej uhlopriečke príde na náš trh počas júla 2022 za cenu 1 599 €. Ak máte radi väčšie uhlopriečky, tak si musíte počkať do augusta, kedy dorazí aj 65-palcový model za 2 199 € prípadne až do septembra, kedy dorazí najväčší 77-palcový model OLED807 za cenu 3 999 €!

Zdroj | TP VISION

Cenovo dostupnejšia je rozhodne séria Performance, do ktorej prichádza novinka Philips 8807. Nový model televízora „The One“, ktorý by mal obsahovať to najzaujímavejšie zo súčasných technológii pri zachovaní atraktívnej ceny, bude k dispozícii s uhlopričkami 43″, 50″ 55″ 65″, 75″ a po prvýkrát 86″.

Už na prvý pohľad neprehliadnete štýlovejší dizajn televízora s minimalistickým stojanom, pred ktorý sa dizajnovo hodí aj nový soundbar B8507. Ambilight je aj v tomto prípade v najnovšej generácii, avšak len 3-stranný. Vďaka úzkym rámikom okolo displeja však lepšie vynikne. Tešiť sa pritom môžete na 120 Hz LCD panel so širokým farebným gamutom. Nechýba podpora HDR vrátane HDR10+ a k dispozícii je aj Dolby Vision. Taktiež nechýba podpora pre hráčov s oneskorením 9 ms či rozhraním HDMI 2.1 vrátane e-ARC či podpory VRR pre 4K od 48 Hz do 120 Hz pri plnej šírke pásma 48 Gb/s.

Zdroj | TP VISION

Televízor bude disponovať aj spomínaným Game Barom či podporou DTS Play-Fi pre pripojenie externých reproduktorov. Aj v tomto prípade bude operačným systémom Android vo verzii 11 TV.  Ceny sú v prípade série Philips Performance 8807 výrazne priaznivejšie v porovnaní s vlajkovým OLED modelom. Už v máji dorazia uhlopriečky 50″ a 55″ za cenu 799 či 899 €. Počas júla si budete môcť dopriať väčší 65-palcový model za cenu 1 199 € a 75-palcový model odrazí počas júla za cenu 1 599 €. Cena 86-palcového modelu, ani jeho príchod na náš trh nám zatiaľ známa nie je.

Poznáme však cenu soundbaru Philips B8507, ktorý si budete k televízorom kúpiť od augusta 2022 za cenu 599 €.