Philips má prvý monitor s Quantum Dot Color technológiou.

ZDROJ | Philips

Spoločnosť Philips predstavila svetovo prvý monitor s technológiou Quantum Dot Color. Nový model s označením Philips 276E6ADSS spadá do série E-Line, takže je aj energeticky úsporný. Podľa výrobcu spotrebuje tento model o 25 % energie menej ako väčšina konkurencie.

 

Philips 276E6ADSS 05
ZDROJ | Philips

Philips sa v prípade svojej novinky chváli samozrejme aj dizajnom, ktorý musíme uznať sa spoločnosti skutočne podaril. Philips 276E6ADSS sa tak veľmi dobre hodí do modernej pracovne, kde ho už od marca môžete mať za odporúčanú cenu 339 €.

 

Philips 276E6ADSS 06
ZDROJ | Philips

Tou hlavnou novinkou, ktorú tento monitor prináša je však použitie inovatívnej nanometrovej technológie Quantum Dot Color, ktorá poskytuje podľa výrobcu v porovnaní s tradičnou sRGB LED technológiou o 30 % sýtejšie farby. Vďaka tomu sú pri používaní monitora Philips 276E6ADSS podstatne ostrejšie rozdiely vo farbených kanáloch. Samotný obraz tak pôsobí živšie.

 

Philips 276E6ADSS 03
ZDROJ | Philips

Okrem technológie Quantum Dot Color ponúkne Philips 276E6ADSS uhlopriečku 27“ s IPS-ADS panelom, ktorého rozlíšenie je 1 920 x 1 080 px. Potešia aj široké pozorovacie uhly, ktoré činia 178°. To by snáď už ani nebol produkt súčasnosti, ak by nedisponoval nejaký smart funkciami. Monitor Philips 276E6ADSS preto prináša funkcie ako je SmartImage Lite pre dynamické vylepšovanie kontrastu, Smart Control pre jednoduchú konfiguráciu monitora, či SmartResponse s odozvou 5 ms.

Komentáre k článku