Philips Hue si už rozumie so Spotify, dokáže reagovať na žáner, či náladu hudby

ZDROJ | Signify

Spraviť si doma vlastný tanečný parket aj s adekvátnym osvetlením bude teraz o niečo jednoduchšie. Do aplikácie Philips Hue určenej pre rovnomenné inteligentné svietidlá a žiarovky prichádza natívna podpora pre hudobnú streamovaciu službu Spotify.

Inteligentné svetlá a žiarovky dokázali aj dnes reflektovať náladu, či prehrávaný obsah na kompatibilnom televízore alebo počítači. Pokiaľ však šlo o priame prepojenie s prehrávanou hudbou, potrebné na to doteraz boli externé senzory, ktoré reagovali na tempo, či hlasitosť akéhokoľvek zvuku z okolia.

Spoločnosť Signify to v spolupráci so Spotify konečne mení. Váš účet z hudobnej streamovacej služby stačí prepojiť s aplikáciou Philips Hue a vaše farebné svetlá v domácnosti budú schopné v reálnom čase reagovať už aj na žáner, náladu, výšky, basy či beat akejkoľvek piesne dostupnej v službe Spotify.

ZDROJ | Signify

Aplikácia Hue analyzuje metadáta každej piesne v reálnom čase, vďaka čomu pre ňu dokáže vytvoriť špeciálny svetelný scenár. Ten bude možné prostredníctvom aplikácie mierne upravovať. Vo vašich rukách zostane jas, intenzita svetiel a farebná paleta, s ktorou majú svetlá pracovať.

Pozrite siNové OLED+ telky Philips ohúria obrazom a zvukom, aký tu ešte nebol

Nová integrácia má svoj háčik, k jej využitiu budete potrebovať okrem mobilnej aplikácie Philips Hue aj centrálnu bránu Hue Bridge a farebné svetlá Philips Hue. Čo sa týka Spotify, tam už na hardvéri nezáleží, vyžadovať sa dokonca nebude ani použitie plateného Premium účtu.

Nová funkcia sa začala objavovať v aplikácii Hue prvým používateľom už včera a globálne by mala byť dostupná pre všetkých už v priebehu tohto týždňa. Spočiatku má ísť o funkciu s predbežným prístupom, z ktorej sa stane pevná súčasť aplikácie Hue až niekedy v priebehu októbra.

ZdrojSignify

Komentáre k článku