Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Philips Hue Go - prenosná štýlovka nielen pre domácnosť

Philips Hue Go - prenosná štýlovka nielen pre domácnosť
Zdroj | Philips
Števo Porubský
Philips Hue Go - prenosná štýlovka nielen pre domácnosť
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips
87%
Na to, že nahrádzame klasické žiarovky úspornými LED žiarovkami, sme si už zvykli. Zvykli sme si aj na to, že žiarovky môžu meniť farbu či teplotu svetla, alebo že z nich vychádza hudba. Zobrať si však LED svetlo so sebou napríklad na záhradu a ovládať ho cez smartfón, to je už iná káva.

Výhody

  • dizajn a spracovanie
  • mobilita
  • základné ovládanie aj bez smartfónu

Nevýhody

  • vyššia cena
  • slabšia výdrž
  • nemožnosť plne ovládať bez Hue Bridge
Zdroj | Philips

Hue Go od Philipsu je unikátom. Ani nie tak po dizajnovej stránke, ako po funkčnej. Dizajn je vcelku strohý. Hue Go je polguľa z mliečneho plastu s jediným tlačidlom na zadnej strane.

Tým však Hue Go nechcem kritizovať, práve naopak. Lampa v akomkoľvek interiéri nebude zbytočne vytŕčať a zapadne tak na nočný stolík, ako aj k televízoru či na pracovný stôl.

Zdroj | Philips

Hrubá nožička dovoľuje lampu postaviť šikmo, ale aj ležato. Na rozdiel od ostatných Hue produktov, Hue Go môžete jednoducho ovládať aj bez smartfónu, hoci mierne obmedzene.

https://www.youtube.com/watch?v=FAkekueZbBc

Stlačením tlačidla na zadnej strane lampu zapnete. Postupným stláčaním tlačidla sa preklikáte cez 5 rôznych svetelných scenárov alebo dvojicu klasických svetiel (teplé a studené biele svetlo).

Svetelné režimy ale nie sú statické, postupne menia farbu v prípade Sunday Coffee, Meditation, Enchanted Forest a Night Adventure, alebo jemne pulzujú v režime Cozy Candle.

Zdroj | Philips

Ani vypínanie nie je obyčajné. Podržaním tlačidla na cca 3 sekundy uvediete Hue Go do spiaceho režimu, no ak podržíte tlačidlo zhruba 10 sekúnd, lampa 2x blikne a vypne sa úplne.

Rozdiel je v tom, že v režime spánku môžete lampu prebudiť aj cez smartfón alebo internet. Na to ale potrebujete mať premostenie, tzv. Hue Bridge, bez ktorého lampa nevie komunikovať so smartfónom či iným kompatibilným zariadením.

Zdroj | Philips

My sme testovali Hue Go spoločne so setom žiaroviek Hue a lampou Iris. Žiarovky Hue sú predávané spoločne s Hue Bridge, ktorého inštaláciu zvládne aj malé dieťa.

Stačí pripojiť do zásuvky a cez Ethernetový kábel k domácej WLAN sieti a počkať pár minút. Po nainštalovaní appky hue do smartfónu sa automaticky pripojíte k Bridge a môžete svetlá ovládať.

Zdroj | Philips

Ovládať ich môžete dokonca aj cez internet, takže aj keď ste na dovolenke, môžete doma preventívne občas zapnúť niektoré svetlo. Alebo sa môžete pohrať s aplikáciami tretích strán a svetlá jednoducho naprogramovať.

Philips Hue Go scr 23

Philips Hue Go scr 24

Perfektná je napríklad multifunkčná aplikácia IF (pôvodne IFTTT), cez ktorú môžete naprogramovať ktorékoľvek Hue svetlo na to, aby zasvietilo v prípade prichádzajúceho e-mailu či spustilo svetlo ako budík.

Scenárov, ktoré môžete vytvoriť, je obrovské množstvo. Jedinou podmienkou je, aby vám správne fungovala Wi-Fi sieť a svetlá boli v režime spánku, nie vypnuté klasickým vypínačom na stene.

Philips Hue Go scr 18 Philips Hue Go scr 19

Lampa Hue Go má rozmery 150 x 80 mm a hmotnosť 522 gramov. Cestovná teda veľmi nie je, jedine ak cestujete s veľkým kufrom, kde nebude zavadzať.

Keď už o mobilite, nesmiem opomenúť batériu. S kapacitou 715 mAh má výdrž vraj až 3 hodiny. Počas testu vydržala svietiť studeným bielym svetlom necelé 2 hodiny, v režime Cozy Candle viac ako 3 hodiny.

Záleží tak od spôsobu jej používania. Vo vnútri lampy je niekoľko LED zdrojov s celkovým výkonom 6 W a maximálnou svietivosťou 300 ANSI lúmenov pri 4 000 K. Vďaka diódam a pripojeniu k Hue Bridge vie Hue Go vyčarovať akúkoľvek farbu z RGB spektra.

Pozrite si

Philips Hue Bridge 2.0 podporuje ovládanie aj cez Siri

Zdroj | Philips

Philips Hue Go (99 €) je perfektným spestrením klasického systému Hue. Áno, aj s tým sa môžete vyhrať do zbláznenia, ale ani jedno z nich si neviete pohodlne zobrať na záhradný stolík ku grilovačke alebo dať dieťaťu na noc k posteli. Práve mobilita je najväčšou výhodou Hue Go. Ak by ste ju ale nepotrebovali, môžete za rovnakú cenu pokojne siahnuť po lampe Hue Iris, ktorá bude navyše o pár mesiacov ešte lacnejšia. Škoda len, že Hue Go nie je aj vodeodolná. Čo nie je ale môže byť pri budúcej generácii.

Recenzia bola uverejnená v časopise TECHBOX.