Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 29.12.2020

Philips 65OLED805/12 - dokonalá OLED telka?

Philips 65OLED805/12 - dokonalá OLED telka?
Roman Calík
Philips 65OLED805/12 - dokonalá OLED telka?
95 %
Philips to s OLED televízormi vie, svedčí o tom aj model OLED805, ktorý sme do redakcie dostali na test v 65-palcovej uhlopriečke. Presvedčil by aj vás?

Výhody

  • Android TV
  • špičková kvalita obrazu a zvuku
  • Ambilight

Nevýhody

  • nestabilné hlasové ovládanie

Už na prvý pohľad vás upúta minimalistický dizajn televízora, najmä jeho rám. Má len niekoľko milimetrov po stranách aj na hrúbku. V obývačke tak bude pútať pozornosť, teraz pribudli aj „neviditeľné“ kovové nožičky.

Tie umožnia televízor postaviť tak, že ich takmer nevidíte. Pritom sú elegantné a vyrytý nápis Philips pri bližšom pohľade neprehliadnete. Ak sa rozhodnete pre soundbar, viete nožičky vďaka špeciálnej redukcii zvýšiť.

I keď Philips predstavil viacero nových soundbarov, dokonca s dizajnom ladiacim k televízoru a špičkovým zvukom, možno tentokrát soundbar nebudete ani potrebovať. To čo som kritizoval v predchádzajúcich generáciách – zvuk, tak ten je teraz, že WOW! Zvuk televízora je mimoriadne kvalitný, nechýbajú verné basy, jednoducho to musíte počuť.

Dokonca môžete vďaka DTS Play-Fi k televízoru pripojiť ďalšie bezdrôtové reproduktory.

Pozrite si

Philips 50PUS8505/12 – Keď je séria Performance ešte lepšia!

A špičkový je aj obraz. OLED panelu s rozlíšením 4K Ultra HD nechýba podpora HDR10+, Dolby Vision, ale najmä naplno využíva potenciál geniálneho procesora P5 AI Perfect Picture Engine. Stále sa utvrdzujem v tom, že síce pre Philips môže OLED panel vyrobiť niekto iný, rovnako ako pre iných výrobcov televízorov, no Philips z neho vďaka P5-ke vyčaruje obraz, ktorý má k dokonalosti najbližšie.

Farby sú živé, detaily nádherne vykreslené a samozrejme čierna je čierna ako lusk. Ak k tomu pridáte Ambilight, máte vymaľované. Zážitok z pozerania videí a filmov je skutočne silný. Ambilight pritom môžete spustiť v rôznych režimoch, okrem prispôsobeniu sa aktuálne prehrávaným scénam, môže zobraziť napríklad farby vlajky našej krajiny, ale vie sa prispôsobiť aj zvuku, či len tak vám osvetliť obývačku aj pri vypnutom televízore.

 

Aby toho nebolo málo, toto je telka s Android TV 9. Naplno si tu užijete známe aplikácie ako YouTube, Filmy Google Play a iné. Výhodou je hlasové ovládanie Google Assistant, no nechýba ani podpora služby Alexa. Škoda len, že niekedy ovládanie hlasom nereaguje tak, ako by ste chceli. Jednoducho musíte televízor niekedy reštartovať, aby ovládanie hlasom fungovalo.

Mimochodom diaľkové ovládanie je potiahnuté zo zadnej strany reálnou kožou a nechýba mu ani tlačidlo pre Netflix. Suma sumárum, táto telka vás bude baviť.

Philips opäť ukázal, že OLED televízor môže ponúknuť mimoriadne špičkový obraz, pričom v modeli 65OLED805/12 dostanete aj skvelý zvuk, Android TV a Ambilight. A to všetko v balení za 2 299 eur. Televízoru sme udelili aj ocenenie TIP REDAKCIE. (Recenzia bola publikovaná v magazíne TECHBOX zima 2020).

Pozrite si aj naše video k televízorom Philips.