Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Philips 55OLED935/12 - Keď si môžeš dopriať telku bez kompromisov

Philips 55OLED935/12 - Keď si môžeš dopriať telku bez kompromisov
Zdroj | Philips
Roman Calík
Philips 55OLED935/12 - Keď si môžeš dopriať telku bez kompromisov
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips
96 %
Rozmýšľali ste nad tým, čo by mala mať telka, ktorá by splnila všetky vaše očakávania? Určite by nemal chýbať špičkový obraz, dobrý softvér, pútavý dizajn, skvelý zvuk a ideálne ešte niečo naviac. My sme takýto televízor našli.

Výhody

  • špičkový obraz
  • vynikajúci prémiový zvuk
  • Android TV + možnosť hlasového ovládania
  • 4-stranný Ambilight
  • pútavý dizajn vrátane diaľkového ovládania

Nevýhody

  • vyššia cena
  • hlasové ovládanie nie vždy funguje na 100%

Ak som doteraz bol z televízorov Philips nadšený, po takmer dvoch mesiacoch s modelom Philips série OLED+935 musím povedať, že lepšiu telku som doteraz nevyskúšal. Má všetko, čo od moderného televízora očakávate, pardón aj niečo naviac. Ale poďme pekne po poriadku. Čo robí televízor pánom televízorov?

Zdroj | Philips

Obraz! Súhlasíte? Lenže, skôr ako ho uvidíte, pozriete sa na samotný televízor a jeho vzhľad. A tu je novinka, v našom prípade 55 palcový model Philips série OLED+935 s označením 55OLED935/12, kráľ kráľov. Tenký elegantný rám televízora, si nemôžete nevšimnúť.

Pôsobí mimoriadne luxusne, pričom 4 mm hrúbku panela budete obdivovať neustále. Samozrejme nie je tomu tak na celom tele televízora, približne 2/3 zadnej časti televízora už má hrúbku takmer 5 centimetrov. Tu sú ukryté všetky technológie vrátane LED diód unikátneho podsvietenia Ambilight, v tomto prípade až na všetkých 4 stranách!

Čo treba uznať, minimalistický dizajn televízora je skutočne vydarený, bude dlho moderný. Výrobca aj efekne vymyslel prekrytie stojanu televízora zo zadnej strany, škoda, že napájací kábel je stále na pravej strane a neukryjete ho práve v priestore stojana.

Tu však pohľad na televízor nekončí, jeho dominantou je totiž nádherný dizajnový reproduktor od Bowers & Wilkins, ktorý nielen dobre vyzerá, ale aj hrá (o tom neskôr). Kovové telo reproduktora doplnenené zvukovo priepustnou tkaninou zo zmesi vlny od spoločnosti Kvadrat a neprehliadnuteľným dizajnovým centrálnym výškovým reproduktorom typickým pre Bowers & Wilkins pôsobí neskutočne dobre a mimoriadne luxusne. Je to kus, na ktorý sa budete radi pozerať, ešte radšej ho počúvať.

V balení televízora nájdete dve verzie stojanov, jeden pre umiestnenie televízora na stenu a druhý pre položenie na stôl. Samozrejme som sa pomýlil a televízor skladal so stojanom na stenu, aj keď som ho plánoval položiť na komodu v obývačke. Rozdiel v stojanoch je najmä vo veľkosti, ten väčší umožní efektne umiestniť reproduktor pod televízor na stene, ten „kratší“ sa hodí pre položenie na komodu, reproduktor je bližšie k telu televízora, čo pôsobí samozrejme lepšie.

Zdroj | Philips

Reproduktor resp. soundbar Bowers & Wilkins je poriadne ťažký, televízoru tak zabezpečuje výbornú stabilitu, kdekoľvek ho položíte. Ak umiestňujete televízor na stenu, dbajte na to, aby ste mali poriadny držiak.

Ako to robia? Pýtal som sa sám seba, keď som televízor zapol. Obraz je špičkový, nič lepšie som doteraz nevidel. Sám vlastním približne dvojročný OLED televízor, ale rozdiel po zapnutí novinky si ihneď všimla celá rodina. Chválili farby, kvalitu obrazu, jednoducho rozdiel je rozpoznateľný na prvý pohľad.

Zdroj | Philips

Philips použil najnovší OLED panel, ktorý nazýva aj vo svojej komunikácii ako OLED+. Panel vylepšil všetkými možnými najdostupnejšími technológiami, spoľahnúť sa môžete na aktuálne dostupné formáty HDR, vrátane Dolby Vision. Dobré je, že sám televízor vás upozorní, že práve sledujete obsah Dolby Vision.

Zdroj | Philips

To, čo však robí z obrazu modelov Philips unikáty vo svojej triede, je procesor Philips P5. Práve technológia P5 engine stojí za neskutočne realistickým obrazom, ktorý budete obdivovať po každom zapnutí televízora.

Ako informuje samotný výrobca na svojich stránkach, technológia P5 engine využíva algoritmus umelej inteligencie s hĺbkovým učením, ktorý spracúva obrazy podobne ako ľudský mozog. Jednoducho, tam kde treba dopočíta detaily v reálnom čase, aby ste mali vždy maximálne dokonalé detaily či kontrast.

Hra s farbami patrí tiež k tomu naj, čo dnes môžete vďaka P5-ke vidieť, farby sú sýte, bohaté, niekedy až máte pocit, že obraz je až príliš dokonalý a takáto realita snáď ani neexistuje. Osobne som najčastejšie sledoval televízor práve so štýlom obrazu AI, teda s umelou inteligenciou. Máte však k dispozícii množstvo ďalších režimov ako film, hra, prirodzený, jasné, ale môžete si nastaviť aj vlastný štýl.

Obraz si tak môžete upraviť tak, aby vám vyhovoval najviac. Nastavíte farby, kontrast panela OLED, ostrosť, jas… a to až do takých detailov, ako sú farebné teploty, vyváženie bielej a podobne.

Tešiť sa tiež môžete na plynulý pohyb, pričom pohyb si môžete nastaviť v niekoľkých úrovniach a štýloch. Opäť nechýba možnosť osobne si ho prispôsobiť, kde si môžete vybrať, ako intenzívne má procesor dopočítavať obraz vďaka technológii Perfect Natural Motion či Perfect Clear Motion. Jednoducho, z obrazu budete nadšení, bez diskusie.

Zdroj | Philips

A čo zvuk? Ten je v tomto prípade doslova doménou modelu. Exkluzívny reproduktor Bowers & Wilkins, nielen dobre vyzerá, ale skutočne si užijete doslova kryštálovo čistý zvuk. A opäť je na vás, či sa rozhodnete pre režim zvuku AI, kedy necháte všetko na automaticku optimalizáciu zvuku, alebo si vyberiete jeden z množstva prednastavených štýlov zvuku. Pri štýle Music sa naplno ukáže sila a kvalita tímu Bowers & Wilkins, zvuk je totiž špičkový a plný hlbokých tónov.

Aj v tomto prípade si môžete zvuk maximálne prispôsobiť osobným režimom. Napríklad sa môžete rozhodnúť, či virtualizér reproduktora bude využívať štandardný efekt priestorového zvuku, alebo rovno si budete užívať zvuk Dolby Atmos. K dispozícii je aj vlastný ekvalizér, kde si nastavíte vlastnú úroveň zvuku od 100Hz až po 10kHz.

Zvuk je naozaj špičkový, zvukoví inžinieri Bowers & Wilkins rozhodne pri spolupráci s Philips nenechali nič na náhodu a zostali verní svojej povesti. Dostanete presne to, čo očakávate, najviac si užijete dokonalé a čisté dialógy vo filmoch či vo vašich obľúbených reláciách. Mňa potešila aj podpora technológie DTS Play-Fi, vďaka ktorej môžete streamovať zvuk aj do ďalších bezdrôtových reproduktorov či slúchadiel.

Obraz, zvuk, a čo softvér? Bingo! Opäť dobrá voľba, tešiť sa môžete na operačný systém Android vo verzii 9, so všetkými výhodami, ktoré s tým súvisia.

Samozrejmosťou je tak možnosť inštalovať Android aplikácie, kde rozhodne najčastejšie budete používať YouTube. Nechýbajú však ani hry, ani ďalšie aplikácie priamo od Philipsu, ktoré nájdete v zložke Zbierka TV Philips. Celkovo je menu televízora prehľadné a vďaka operačnému systém Android si viete maximálne prispôsobiť obsah, ktorý budete konzumovať a sledovať.

Nechýba samozrejme podpora aktualizácií, televízor tak budete mať vždy vyladený čo najlepšie.

Veľmi praktické je hlasové ovládanie. Priamo v diaľkovom ovládači je zabudovaný mikrofón a tak, ak hľadáte niečo napríklad na YouTube, stačí stlačiť jediné tlačidlo na diaľkovom ovládaní a povedať, čo chcete. Toto budú milovať najmä vaše deti, nemusia vedieť ešte ani čítať a písať, no ľahko si povedia napríklad Ninjago a ihneď môžu sledovať ich obľúbenú rozprávku.

Škoda len, že niekedy vás hlasové ovládanie neposlúcha a môžete povedať ovládaču čokoľvek, nezaznamená to. Neprišiel som na to, čo tieto výpadky spôsobuje.

Ak máte vytvorenú inteligentnú domácnosť, môžete hlasom vďaka službe Asistent Google ovládať aj vaše svetlá či iné zariadenia. Ide to aj z druhej strany, ovládať televízor totiž môžete aj Alexe, napríklad cez Amazon Echo. Cez Alexu je možné zapnúť či vypnúť televízor, prepnúť kanály či ovládať hlasitosť.

Keď už sme pri diaľkovom ovládaní, luxus pocítite práve aj pri držaní diaľkového ovládača. Je tenký, má ideálne množstvo tlačidiel vrátane Netflixu či samostatného pre Ambilight, nechýba podsvietenie, ale najmä sa perfektne drží v rukách aj vďaka zadnej časti z pravej kože Muirhead. Verme, že vzhľad ovládača vydrží roky, predsalen ide o prírodný materiál.

A ideme k tomu, čo je tu naviac. Nielen unikátny reproduktor Bowers & Wilkins, či kožený diaľkový ovládač, ale najviac sa budete tešiť z technológie Ambilight. Ten je v tomto prípade na všetkých štyroch stranách. Toto najviac oceníte, ak televízor visí na stene.

Zdroj | Philips

4-stranný Ambilight je jednoducho pecka. Ak to raz skúsite, nebudete chcieť iný televízor, to mi verte. Za svoju existenciu Ambilight prešiel množstvom vylepšení, a tak si túto funkciu môžete nastaviť podľa vlastných predstáv. Základ je zvoliť si Ambilight podľa sledovaného videa.

V tomto prípade technológia sleduje dynamiku obrazu a podľa práve prehrávaného obsahu sa mení podsvietenie v reálnom čase. Je to efektné, môžete si dokonca vybrať z viacerých režimov ako napríklad Prirodzený, Športy, Jasný či Hra.

Zaujímavosťou, ktorú možno ocenia najmä mladšie ročníky, je nastavenie funkcie Ambilight podľa zvuku. Tu sa podľa dynamiky zvuku (nie obrazu) mení podsvietenie, čo sa hodí napríklad pri sledovaní videoklipov. Technológia môže sledovať Rytmus, ale môžete si nastaviť aj režim Lumina či Retro.

K dispozícii je aj svetlo Lounge Light, kde si necháte zobraziť farebnú náladu. Napríklad nejakú statickú farbu. Z môjho pohľadu je to však škoda, práve dynamicky sa meniace podsvietenie podľa prehrávaného obsahu je ten pravý Ambilight, aký sa oplatí zažívať denne. Skôr pre zábavu je možnosť nechať si zobraziť aj svetlo podľa zástavy, nechýba ani naša slovenská. Viem si takéto niečo predstaviť, ak sledujete napríklad hokej a teší vás, keď na stenu premietate práve farby našej krajiny.

Televízor Philips OLED+935 je jednoducho televízor bez kompromisov. Má všetko, čo by ste od moderného a špičkového televízora mohli chcieť. Poteší vás špičkovým obrazom, pútavým dizajnom, skvelým zvukom, vynikajúcom softvérom a ako čerešničku na torte dostanete 4-stranný Ambilight či prémiové materiály na tele televízora ale aj na diaľkovom ovládaní.

Asi ste pochopili, že tento televízor nemôže byť ešte aj super lacný, je to top model, za ktorý si priplatíte. Testovaná 55-palcová uhlopriečka vás výjde na 2 199 €. Ak však máte väčšiu obývačku, odporúčal by som 65-palcovú verziu za 2 999 €. Ak na to máte, neoľutujete! Rozhodne si model zaslúži aj naše ocenenie TIP ŠÉFREDAKTORA.

Zdroj | Philips