Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Philips 5400 LatteGo pripraví kávu ako od prvotriedneho baristu na jediný dotyk

Philips 5400 LatteGo pripraví kávu ako od prvotriedneho baristu na jediný dotyk
TECHBOX
Philips 5400 LatteGo pripraví kávu ako od prvotriedneho baristu na jediný dotyk

Plnoautomatický kávovar Philips 5400 LatteGo prinesie baristický zážitok priamo do vašej domácnosti. Na výber ponúka z 12 typov káv, ktoré pripravíte rýchlo a jednoducho. A to aj keď milujete cappuccino či caffe latte a neviete speniť mlieko.

Plnoautomatický kávovar Philips 5400 LatteGo je majstrom v príprave lahodne napeneného mlieka pre caffe latte alebo cappuccino. Riešenie LatteGo je ako váš osobný barista s dlhoročnými skúsenosťami. To, ako dokáže vytvoriť tento kávovar perfektný kávový zážitok sme vám prezradili v článku Philips 5400 LatteGo je osobný barista so špecializáciou na mliečne kávy.

Doslova stačí položiť šálku na správne miesto a stlačiť tlačidlo. Kávovar sa postará o všetko ostatné. To sme si ho však vtedy ešte nevyskúšali. Teraz pripravujeme jednu kávu za druhou, novinku totiž máme už aj v redakcii.

Základom je voda

Philips 5400 LatteGo však nie je určený výhradne pre milovníkov mliečnych káv. Je to perfektné riešenie nielen na doma pre náročných kavičkárov. Dôkazov je hneď niekoľko a začať môžeme pri jednej z najdôležitejších vecí pri príprave kávy, ktorou je možno trochu prekvapivo voda. Kávovar je vybavený odvápňovacím filtrom AquaClean, ktorý dokáže vyčistiť vodu približne pre 5 000 šálok kávy. Okrem toho, že filter prečistí vodu tak, aby neskresľovala chuť kávy, tiež sa stará o samotný kávovar. Vodný kameň v prístroji znižuje jeho životnosť a dodatočne čistenie býva náročné.

Vašou jedinou úlohou bude pri prvom spustení kávovaru použiť pribalený lakmusový papierik, ktorým určíte tvrdosť vody, ktorú používate na varenie kávy. Výsledok jednoducho zadáte do kávovaru výberom jednej zo štyroch možností. Potom už len stačí vložiť do nádobky na vodu pribalený filter na vodu.

Čistenie, ktoré zvládnete aj doma

Naopak, veľmi jednoduché je v tomto prípade čistenie varnej jednotky. Tá si v každom kávovare žiada pravidelnú údržbu, na čo výrobcovia často nemyslia. V prípade Philips 5400 LatteGo sa dá varná jednotka jednoducho vytiahnuť. Dokonca je spracovaná tak, že ju dokážete vyčistiť doma pod tečúcou vodou bez pomoci skúseného technika.

Prvotriedne keramické mletie

Ďalším dôležitým krokom pri príprave kávy je jemnosť mletia. Tá zásadným spôsobom ovplyvňuje kvalitu a chuť kávy. Philips 5400 LatteGo ponúka dvanásť stupňov mletia pomocou vysoko kvalitných a odolných keramických mlynčekov. Keramika je vo svete najnáročnejších kávičkárov považovaná za najlepší materiál na mletie, nakoľko absolútne neovplyvňuje chuť kávy a mletie vie byť dokonale presné. Čo vám povieme, lahodne zomletá káva vám bude chutiť.

Pozrite si

Philips 5400 LatteGo je osobný barista so špecializáciou na mliečne kávy

Inteligentný Aroma Extract systém

Na veľkom farebnom a plne dotykovom displeji si veľmi pohodlne a intuitívne zvolíte, ktorýkoľvek z dvanástich typov káv. Systém Aroma Extract sa postará o všetko ostatné. Teda nájde optimálnu rovnováhu medzi teplotou vody a extrakciou arómy. Teplota sa v tomto prípade pohybuje v rozmedzí 90 až 98 stupňov Celzia. Dôležitý je tiež prietok vody, ktorý má rovnako Aroma Extract „v malíčku“. Jednoducho, nech sme si pripravili akúkoľvek šálku kávy, ocenili sme jej chuť a vôňu.

Špecialitou novinky sú najmä kávy s napeneným mliekom. Výrobca sa totiž zameral na to, čo robí z caffé latte a cappuccina tak jedinečný zážitok – spracovanie mlieka. Inteligentný penič mlieka LatteGo v okrúhlej komore vysokorýchlostne mieša mlieko so vzduchom. Rýchlosť, teplota a pomer vzduchu a mlieka, s ktorými kávovar Philips 5400 LatteGo pracuje, sú dôsledne nastavené podľa pozorovaní najlepších baristov. Budete nadšení, aké je to celé jednoduché, pritom s maximálne dobrým výsledkom.

Zdroj | Philips

Philips 5400 LatteGo vizuálne obohatí vašu domácnosť

Elegantný a dizajnovo neutrálny Philips 5400 LatteGo sa hodí do celej škály interiérových riešení. Je navrhnutý tak, že milovníci dizajnu ho považujú za samostatný ozdobný prvok miesta, v ktorom je umiestnený. Chrómované časti v kombinácií s čiernym prémiovým plastovým povrchom hovoria jasnou rečou aj o vašom dobrom vkuse.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Philips.