Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 4 min.
  • 27.9.2020

Philips 50PUS8505/12 - Keď je séria Performance ešte lepšia!

Philips 50PUS8505/12 - Keď je séria Performance ešte lepšia!
Roman Calík
Philips 50PUS8505/12 - Keď je séria Performance ešte lepšia!
90 %
Minulý rok v TP Vision vsadili na televízory radu Philips Performance, familiárne nazývané aj The One, ktoré vám majú ponúknuť mix toho najlepšieho za priaznivú cenu. Tento rok patrí do Philips Performance séria 8500 a je to znova trefa do čierneho. Prečo?

Výhody

  • Android TV a hlasové ovládanie
  • kvalita obrazu a zvuku
  • Ambilight a jeho možnosti

Nevýhody

  • nevýrazný strieborný rám televízora

Opäť sa môžete tešiť na vynikajúci obraz, samozrejme v rámci možností technológie s LED podsvietením. Samozrejmosťou je 4K Ultra HD rozlíšenie, pričom nechýba podpora HDR10+ a Dolby Vision. Farby sú žiarivé, čierna je na možnosti technológie podaná verne a vďaka ostrému kontrastu sa môžete tešiť na pekné detaily.

O kvalitu obrazu sa stará vylepšený procesor P5 Perfect Picture Engine, ktorý na pozadí upravuje obraz do čo najlepšej podoby. Príjemným prekvapením je plynulý pohyb, ani pri akčných scénach vášho obľúbeného filmu nezaregistrujete zaváhanie televízora. Verte mi, že aj sledovanie bežnej káblovky si s týmto televízorom užijete lepšie.

Odporúčam však pozrieť si videá v 4K rozlíšení a ideálne natočené v niektorom formáte HDR, tu uvidíte, aký môže model 50PUS8505 ponúknuť kvalitný obraz. Pre mňa je príjemným prekvapením zvuk, v minulej generácii série The One som ho kritizoval. Bol plochý a nevýrazný, no teraz to je úplne iná káva!

Osadené reproduktory v spodnej časti televízora ponúknu dobrý zážitok pri počúvaní hudobných staníc, ale aj pri sledovaní filmov. Svoje tu robí určite aj technológia Dolby Atmos.

Opäť sa môžete spoľahnúť na podporu Android TV (vo verzii 9) vrátane YouTube. Poteší aj podpora Netflix, kde máte dokonca tlačidlo pre jeho priame spustenie na diaľkovom ovládaní. K dispozícii je aj Prime Video či ďalšie aplikácie priamo od Philipsu.

Ako inak, nechýba ani 3-stranové Ambilight podsvietenie. Z môjho pohľadu stále neprekonaná technológia, vďaka ktorej budete tento televízor milovať. Podsvietenie sa mení podľa aktuálne prehrávanej scény, máte jednoducho pocit, že ste viac vtiahnutí do deja, rovnako subjektívne pociťujem dojem väčšieho obrazu.

Ambilight má tiež samostatné tlačidlo na diaľkovom ovládaní a viete si ho prispôsobiť podľa videa, zvuku a po novom aj podľa aplikácií, či dokonca podľa vlajky. Áno, televízor vám môže zozadu svietiť aj vo farbách Slovenska.

Ambilight môžete využiť nezávisle aj ako svetlo, tzv. Lounge light, kde si vyberiete z prednastavených podsvietení, alebo si zvolíte vlastnú farbu.

Moje deti stále radi používajú aj hlasové ovládanie, k dispozícii je Asistent Google, ale ovládať televízor môžete aj cez Alexu. Hlasové ovládanie dobre rozumie slovenčine, už chápem, prečo Philips upustil od QWERTY klávesnice, ktorá bola dlhé roky súčasťou diaľkového ovládania televízorov.

Pri uhlopriečkach do 58″ (televízor si mimochodom môžete na Slovensku dopriať vo veľkostiach od 43 do 70-palcov), poteší aj otočný stojan. Celkovo je stojan pevný, vkusný,  kovový. Z kovu je aj rám televízora, ktorému však ani v najnovšej generácii neviem prísť na chuť. Je však pravda, že som pravdepodobne zhýčkaný takmer neviditeľným rámom OLED televízorov Philips.

Novinka si zaslúži ocenenie DOBRÁ CENA, jednoducho keď si spočítate, že za 699 eur dostanete televízor s vynikajúcim obrazom, ale i zvukom, zároveň nechýba OS Android, praktické hlasové ovládanie či neprehliadnuteľný Ambilight, budete televízoru ťažko hľadať konkurenciu.

Pozrite si novinku aj v našom videu

Odporúčame pozriečť si aj promo video, tu pochopíte, prečo Philips označuje televízor „The One“, resp. „Ten pravý“.