Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Phase - gadget na DJ scratching, ktorý nepotrebuje ihlu

Phase - gadget na DJ scratching, ktorý nepotrebuje ihlu
Zdroj | Phase
Michal Spiegel
Phase - gadget na DJ scratching, ktorý nepotrebuje ihlu
Zdroj | Phase
Zdroj | Phase

Francúzska spoločnosť MWM oznámila zaujímavý gadget Phase, ktorý je určený DJ-om a slúži na mixovanie hudby. Výhodou je, že nie je vôbec potrebná ihla.

Vinylové platne sa dlhé roky využívali v hudobnom priemysle nielen na počúvanie, ale aj na mixovanie hudby. Charakteristický scratching, čiže pohyb platňou a tvorba zvuku pomocou ihly môže nahradiť práve gadget Phase.

Phase je malá podložka, ktorá sa položí na platňu a pomocou pohybu platne bezdrôtovo prenesie pohyb do programu Digital Vinyl System, ktorý dokáže digitálne prečítať pohyb a prehrať želaný zvuk.

Bezdrôtový prenos zabezpečuje rádio frekvencia, nie Bluetooth. Výhodou je, že na scratching DJ nebude potrebovať prenosku s ihlou.

Zdroj | Phase
Pozrite si

Nové gramofóny od Technics začínajú na cene 10 000 dolárov

DJ zvyčajne na scratching používa čisté platne, ktoré slúžia len na tvorbu charakteristického zvuku. To môže byť však problémom v kluboch, kde basový zvuk môže vyniknúť odlišne. Práve gadget Phase rieši množstvo problémov spojených s klasickým scratchingom. Viacerí kluboví hudobníci vo videu potvrdzujú jednoduchosť a efektívnosť gadgetu.

Phase však nečíta platňu tak ako to robí ihla, ale len číta pohyb (rotáciu), takže v podstate môžete použiť akúkoľvek platňu, dokonca na oficiálnej stránke Phase sa píše, že sa Phase dá použiť aj bez platne.

Výhodou tiež je, že gadget Phase je kompatibilný s akýmkoľvek gramofónom. Po dizajnovej stránke Phase tiež nevyzerá najhoršie.

Zdroj | Phase
Pozrite si

House of Marley Stir It Up – tomuto štýlovému gramofónu neodoláte

Phase transmitter funguje na bezdrôtovom princípe a na jedno nabitie sľubuje 10-hodinovú výdrž. Potenciálni záujemci si môžu Phase kúpiť už toto leto za cenu približne 300 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj