Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Peugeot nám ukázal program Individual. Takto môžete mať z 208-čky unikát

Peugeot nám ukázal program Individual. Takto môžete mať z 208-čky unikát
Roman Calík
Peugeot nám ukázal program Individual. Takto môžete mať z 208-čky unikát

Mali sme jedinečnú možnosť nahliadnuť na nový projekt automobilky Peugeot. Ak si totiž objednáte model 208, vyrábaný v Trnave na Slovensku, môžete si ho prispôsobiť podľa seba vďaka novému programu PEUGEOT Individual.

Program štartuje práve na Slovensku, takže unikátne 208-čky najskôr uvidíme na našich cestách. Nás prekvapili aj ceny, ktoré sú nastavené skutočne fér.

Celý projekt programu PEUGEOT Individual vznikal od začiatku na Slovensku. Tím pod vedením p. Bednára sa totiž personalizácii venuje už dlhšie, upravovali napríklad aj športovú verziu 208-čky známeho motoristického novinára a nadšenca Rally – Rasťa Chválu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Teraz prišiel čas, kedy si budete môcť odlíšiť vašu 208-čku aj vy. Bežne ju totiž dostanete z výroby napríklad „len“ vo vybranej farebnej verzii či s doplnkami, ktoré prislúchajú konkrétnemu stupňu výbavy. Lenže, možností pribudne viac. Váš nový Peugeot 208 si po novom vďaka programu PEUGEOT Individual, ktorý sa spúšťa počas októbra 2022, budete môcť prispôsobiť doslova podľa vašich predstáv. Využiť pritom bude možné rezané polepy, wrap, lakovanie či dokonca moderný airbrush.

Takto vyzerá Peugeot 208 pred tým, ako sa dostane do rúk špecialistom na personalizáciu z programu PEUGEOT Individual.
Takto vyzerá Peugeot 208 pred tým, ako sa dostane do rúk špecialistom na personalizáciu z programu PEUGEOT Individual.

Vlastný štýl si budete môcť dopriať pre akúkoľvek motorizáciu alebo výbavu. Podmienkou je, aby bol automobil nový, t.j. pre program PEUGEOT Individual sa treba rozhodnúť v procese kúpy vášho nového Peugeotu 208. Na výber pritom budete mať tri balíky.

Prvým je balík XLion pack, za ktorý zaplatíte 250 €. Čo v balíku dostanete? Pozrite sa na žltý model Peugeot 208 nižšie. V tejto cene môžete mať aibrushované spätné zrkadlá so vzorom, ktorý si vyberiete a nebude chýbať ani plotrovaná nálepka na karosérii (veku palivovej nádrže). Doobjednať si môžete dokonca aj prešívanie na koberčekoch.

Výhodou technológie aibrush je, že ak „prejdete“ prstom po takomto lakovaní, nenájdete tu žiadne vrstvené časti zložitých vzorov, jednoducho je povrch hladký aj napriek grafike, ktorú si vyberiete. Naživo to vyzerá skutočne výborne, každý Peugeot 208 tak môže byť jedinečným umeleckým dielom.

Ak si budete chcieť 208-čku vďaka programu PEUGEOT Individual ešte viac prispôsobiť, k dispozícii je aj balík XXLion pack v cene 600 €. A tu sa už ide do ešte väčších detailov personalizácie. Taktiež získate airbrushované spätné zrkadlá, ale plotrovaný polep môže byť už na väčšej časti karosérie – nielen na palivovej nádrži.

Na ukážkovej 208-čke sme videli malý polep cez celú bočnú plochu automobilu s označením LIMITED EDITION. To však nie je všetko, môžete mať aj plotrovanú nálepku v interiéri, ale aj wrapovanú časť na karosérii. Najviac však oceníte už aj lakované diely karosérie či emblémy. Všimnite si na ukážkovom modely napríklad lakovanú časť prednej kapoty v zelenej farbe, ktorá pri striebornej karosérii vynikne. Nehovoriac o brzdách taktiež v zelenej farbe. Vyzerá to výborne.

Pozrite si aj iný model Peugoet 208, ktorý využíva prvky programu PEUGEOT Individual s balíkom XXLion Pack. V tomto prípade je polep najmä na dverách výraznejší. Pri predvázadní modelu sme videli aj ukážku vyrezávania fólie niťou, ktorá sa ukryje pod fóliu a jej potiahnutím sa vyreže ľubovoľný tvar, aký ste si priali.

Obsah pokračuje pod reklamou

A ako sa hovorí, to najlepšie nakoniec. Samozrejme ako to zväčša býva, to najlepšie je aj najdrahšie. V tomto prípade sme boli z Peugeotu 208 skutočne nadšení, keď prišla „čierna“ 208-čka s medenými prvkami a celopolepom vo wrapovanej fólii. A to sme ešte stále nevideli tie detaily, kedy sa matná fólia strieda s lesklou.

Pri rôznych uhloch svetla to vyzerá výborne, musíme uznať, že jednoznačne táto verzia sa nám páčila najviac. Tu dostala Daniela Stoláriková z programu PEUGEOT Individual vraj voľnú ruku. Ukázala nám, že má cit pre detaily. Však sa pozrite na sériu fotografií modelu z rôznych uhlov a detailov.

Takáto individualizácia dostala označenie XXXLion pack a výjde vás na 1 300 €. V tejto cene tak dostanete celopolep auta wrapovanou fóliou, lakovaný diel, lakované emblémy, plotrovanú nálepku v interiéri aj airbrushované spätné zrkadlá. Výhodou je, že Peugeot môže vyzerať úplne podľa toho, ako si ho s tímom z programu navrhnete.

Musíme uznať, že mať možnosť prispôsobiť si automobil podľa svojho štýlu sa nám páči. Ceny sú férové, navyše práca špecialistov z tímu PEUGEOT Individual vyzerá špičkovo. Rozprávali sme sa aj o použitých technológiách, ale aj o životnosti. Napríklad wrapový polep by vám mal vydržať 10 rokov, záruka na všetky prvky z programu PEUGEOT Individual je 5 rokov. Nemali by ste sa dokonca obávať ani bežného umývania, samozrejme opatrnosť je vždy na mieste.

Ak by ste o takúto individualizáciu mali záujem, objednať by ju malo byť možné u všetkých predajcov Peugeot na model 208, ktorý už má potvrdený týždeň dodania. Pozrite si v galérii aj ukážku ďalších personalizácií, napríklad aj efektného dvojfarebného lakovania karosérie či dokonca emblémov.