Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Perspecto – hra, v ktorej občas stačí zmeniť uhol pohľadu

Perspecto – hra, v ktorej občas stačí zmeniť uhol pohľadu
Zdroj | Kamil Kucma
Stanislav Vinc
Perspecto – hra, v ktorej občas stačí zmeniť uhol pohľadu
Zdroj | Kamil Kucma
Zdroj | Kamil Kucma

Obchody s aplikáciami obsahujú desiatky hier založených na hre s perspektívou. Perspecto nie je výnimkou, no napriek tomu pôsobí tuctovo a získa si vás dobrou hrateľnosťou a vyzývavou náročnosťou.

https://youtu.be/wnddgG4JHHs

Asi nie je žiadnym prekvapením, že v hre Perspecto bude vašou úlohou meniť perspektívu, aby ste poskladali farebné kocky do požadovaného obrazcu. Otáčaním obrazu sa akoby prepínate z 2D priestoru do 3D priestoru a kocky vidíte vždy len z jednej strany. Ak ste niekedy hrali hru FEZ, v hre Perspecto sa budete cítiť ako doma.

V prvých úrovniach môžete kocky presúvať akokoľvek, aby ste sa rýchlo naučili pohybovať v priestore. Neskôr sa však veci skomplikujú, keď sa do vzorcov zapoja nepohyblivé kocky, kocky, ktoré sa dajú posúvať len výmenou s ďalšou kockou a podobné variácie pôvodného mechanizmu.

Perspecto ponúka celkovo 100 takýchto úrovní, ktorých náročnosť prirodzene stúpa a na niektorých skladačkách sa môžete pekne zaseknúť na dlhšiu dobu. Najťažším mechanizmom, ktorý sa neskôr v hre objaví, je gravitácia, kvôli ktorej sa kocky posúvajú pri každom otočení obrazu. Každý krok si teda musíte dobre rozmyslieť, aby ste sa v úrovni ešte viac nezamotali.

Perspecto je ale veľmi vydarená hra, ktorá vám za prijemnú cenu (3,49 – iOS, 2,59 € – Android) poskytne niekoľko hodín zábavy a logického premýšľania v stovke úrovní.

Pozrite si

Dissembler – potrápte si hlavu pestrofarebnými štvorčekmi

Koncept hry nie je vyslovene originálny, no je prevedený v tak dobrej forme, že by bola škoda, ak by vývojár ostal pri základnej ponuke úrovní. Snáď sa ešte v budúcnosti dočkáme možnosti zakúpenia ďalších úrovní.

Stiahnuť aplikáciu