Reklama

Pentax WG-3 GPS: najodolnejší kompakt výrobcu prichádza s f/2,0 optikou

Števo Porubský

 Pentax WG-3 GPS

Pentax minulý rok predstavil druhú generáciu svojho odolného kompaktu. Tento rok o čosi neskôr, no predsa prichádza s ešte vylepšenenjším kúskom, ktorý bude opäť v predaji s a bez GPS modulu. Top novinka zvláda ponor do hĺbky 12 metrov, pád z výšky 2 metre, mráz do -10°C a tlak 100 kg na telo s rozmermi len 124,5 x 63,5 x 33 mm a hmotnosťou 238 gramov. Mierne odolnejšie telo je však o čosi výraznejšie tvarované a nehrozí, že by ste ho kdekoľvek prehliadli.

 

 Pentax WG-3 GPS

 

Vo vnútri sa tiež skrýva mierne vylepšenie. Rovnako veľký 1/2,3” CMOS senzor ponúka rozlíšenie 16 Mpx, no výrazným zlepšením prešiel zapuzdrený objektív, ktorý pri svetelnosti f/2,0-f/4,9 ponúka rozsah 25 – 100 mm (po prepočte) teda 4x optickú zoom. Okolo objektívu je 6 LED diód na lepšie osvetlenie makro fotky, ale i videí. Nechýba však klasický blesk. Autofókus na báze detekcie kontrastu má 9 bodov a zvláda aj makro od 1 cm. Škoda, že zlepšením neprešiel aj displej, ktorý na troch palcoch ponúka rovnaké rozlíšenie 480 x 320 pixlov.

Pentax WG-3 GPS

GPS model má navyše na prednej strane malý monochromatický displej na zobrazovanie základných info ako čas podľa aktuálnej časovej zóny, tlaku či výšky. Zaujímavosťou je možnosť bezdrôtového nabíjania, taktiež len v modeli s GPS. Samozrejmosťou je Full HD video pri 30 fps, ale i 120 fps VGA video. Pre vyrovnávanie otrasov novinku výrobca vybavil Pentax SR systémom stabilizácie čipu, pri videu je možné použiť duálnu stabilizáciu s pomocou digitálnej stabilizácie. Kompletnú špecifikáciu nájdete na aj na web stránke výrobcu. Novinka by sa mala objaviť v predaji v priebehu júla za cenu 300 USD, cenu GPS modelu výrobca neodhalil.

 Pentax WG-3 GPS

Foto: Pentax

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.