Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pentax K-3 II – Žeby najlepšia zrkadlovka pre astrofotografov?

Pentax K-3 II – Žeby najlepšia zrkadlovka pre astrofotografov?
Marek Šimunek
Pentax K-3 II – Žeby najlepšia zrkadlovka pre astrofotografov?

Spoločnosť Ricoh Imaging predstavila nový model Pentax K-3 II, ktorý stavia na úspechoch modelu K-3 z pred dvoch rokov. Ponúka totiž rovnako kvalitne spracované telo zo zliatiny horčíka, ktoré je odolné voči prachu a nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Nechýba ani rýchle sekvenčné snímanie 8.3 fps, alebo obľúbený APS-C snímač s rozlíšením 24,4 Mpx a bez AA filtra. Okrem toho sa však nástupca dočkal niekoľkých zmien.

Pentax K-3 II

Pentax K-3 II

POZRITE SI: Pentax K-3 je najvybavenejšou zrkadlovkou s APS-C snímačom

Tou najhlavnejšou je technológia Pixel Shift, ktorá využíva priamo v tele zabudovanú redukciu otrasov a umožňuje štvornásobné vyhodnotenie každého jedného pixla. Podobne ako v prípade modelu Olympus OM-D E-M5 MkII tak môžete získať snímky s vyšším rozlíšením.

Samozrejme je táto funkcia určená výhradne pre fotenie statických scén a pri nízkom osvetlení výrazne redukuje šum vo fotografii. Okrem iného si táto funkcia nájde svoje využitie určite pri astrofotografii.

Pentax K-3 II

Pentax K-3 II

Novinka prináša aj zabudovaný GPS snímač, ktorý okrem polohy kde bola snímka vytvorená, sníma aj orientáciu fotoaparátu a iné parametre. Spolu s možnosťou synchronizácie pohybu kamery a CMOS snímača sa tak K-3 II v spojení s funkciou AstroTracer stáva veľmi dobrým pomocníkom práve pri fotení diania na nočnej oblohe.

Pentax K-3 II

POZRITE SI: NAŽIVO | Olympus OM-D E-M5 Mark II – 40 Mpx v praxi

Bohužiaľ zabudovanie GPS snímača s pokročilými funkciami si vyžiadalo odstránenie integrovaného blesku, čo môže byť pre niekoho obmedzujúce. Okrem toho sa v novom modely nenašlo miesto pre uloženie Wi-Fi modulu a tak sa v prípade, že túto funkciu využívate, budete musieť spoľahnúť na kartu Pentax FLU.

Pentax K-3 II

Pentax K-3 II

Pentax K-3 II však ponúkne aj prepracovaný algoritmus automatického zaostrenia s 27 bodmi, (25 krížových) ktorý je teraz presnejšie a rýchlejšie. Potešia aj funkcie ako je napríklad automatická korekcia horizontu.

Samozrejmosťou je hľadáčik so 100 % pokrytím a hodnoty ISO, ktoré môžete vyhnať až k ISO 51 200. Spracovanie fotografií má na starosti nový procesor PRIME III. Okrem fotografií zvládne K-3 II aj natáčanie videa, a to konkrétne vo Full HD rozlíšení (60i, 50i, 30p, 25p a 24p).

Pentax K-3 II

To najlepšie nakoniec. Nový Pentax K-3 II, ktorý sa do predaja dostane už v priebehu mája sa totiž bude predávať za 1 099 USD, čo je oproti jeho predchodcovi výrazný pokles ceny. Tak čo? Podľahnete astrofotografii s novým Pentaxom?

Foto: Pentax