Pebblebee Found – lokalizačný GPS prívesok s celoročnou výdržou batérie

ZDROJ | Pebblebee

Lokalizačné zariadenie Invoxia GPS Tracker má zaujímavého konkurenta. Menší GPS prívesok Found od spoločnosti Pebblebee už uspel aj na crowdfundingovom portáli Indiegogo.

Americká spoločnosť Pebblebee skúsila svoje šťastie na crowdfundingovom portáli Indiegogo s miniatúrnym zariadením Found. Môžete ho použiť ako prívesok na kľúče, batožinu alebo ho vložiť aj do auta, ktoré budete mať pod neustálym dohľadom vďaka GPS a Bluetooth lokalizácii cez váš smartfón.

Found dokáže po celom svete odosielať aktuálne informácie o svojej polohe z GPS modulu cez mobilné siete 5G a LTE-M. V prípade, že sa k zariadeniu priblížite minimálne na vzdialenosť 300 metrov, komunikovať s ním už môžete aj cez Bluetooth.

ZDROJ | Pebblebee

Batéria v zariadení vydrží na jedno nabitie až 12 mesiacov a dobíja sa pomocou USB-C portu. Found je pritom odolný voči vode a rozumie si aj s hlasovým ovládaním Amazon Alexa a Google Assistant.

Pozrite siGoogle ukázal mapu mozgových spojení s 20 miliónmi synapsií

Ak by ste Found pripevnili napríklad na obojok vášho domáceho miláčika, v prípade jeho straty môže nálezca stlačiť tlačidlo na lokalizačnom zariadení, čím Found odošle do vášho smartfónu informáciu o nájdení a aktuálnej polohe.

ZDROJ | Pebblebee

Found vás dokáže rovnako upozorniť aj na to, keď si ním stráženú vec niekde zabudnete. Ak napríklad Found vložíte do tašky či batožiny, včasná Push notifikácia vás môže upozorniť na to, že ste si ju zabudli vziať so sebou.

ZDROJ | Pebblebee

Sledovanie polohy zariadenia v reálnom čase bude v bezplatnom pláne fungovať iba cez Bluetooth. Dvakrát do roka však budete môcť bezplatne Found označiť ako stratený, čím zistíte jeho aktuálnu polohu v reálnom čase aj cez mobilnú sieť. Ak by ste Found stratili viac ako dvakrát v jeden rok, predplatné si môžete aktivovať aj dočasne a po lokalizácii ho opätovne zrušiť.

Pozrite siStarlink Tracker – zistite, kedy ponad vás prelietajú satelity SpaceX

Found totiž v bezplatnom pláne využíva na lokalizáciu iba tzv. CrowdGPS, teda lokalizáciu založenú na základe dočasného pripojenia sa k okolitým prenosným zariadeniam cez Bluetooth. Skutočný GPS modul v spojení s mobilnou sieťou odosiela neustále informácie o polohe iba v prípade zaplatenia predplatného, ktoré podľa všetkého v tomto momente ešte nemá stanovenú finálnu cenu.

Crowdfundingová kampaň, v rámci ktorej si môžete Found predobjednať za zníženú cenu, končí už dnes a spoločnosti Pebblebee sa už podarilo vyzbierať viac ako 800 % z pôvodne požadovanej sumy. Prvé predobjednávky plánuje spoločnosť vybaviť v priebehu júna. Cena zariadenia po skončení kampane samozrejme stúpne.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku