Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pavel Hykyš - Našich jazdených elektromobilov sa báť netreba | TECHTALKS

Pavel Hykyš - Našich jazdených elektromobilov sa báť netreba | TECHTALKS
TECHBOX
Pavel Hykyš - Našich jazdených elektromobilov sa báť netreba | TECHTALKS

Pavel Hykyš je brand manažérom spoločnosti Renault pre SR a ČR, s ktorým sme sa rozprávali o elektromobilite ako takej a tiež minulých, súčasných ale aj budúcich elektrických modeloch značky Renault.

TOP témou rozhovoru je samozrejme najnovší plne elektrický Renault Megane E-Tech Electric, o ktorom sem pre vás pripravili aj samostatné TECH video.

Francúzsky výrobca nie je v segmente elektromobilov žiadnym nováčikom. Jeho prvé pokusy sa datujú do 70. rokov ešte k modelu Renault 5. Naplno však svoje pôsobenie rozbehol v roku 2009 a to modelmi Twizy, Kangoo a ZOE. Práve posledný menovaný model, sa stal vôbec najpredávanejším elektromobilom v Európe.

Obsah pokračuje pod reklamou

Okrem bežných vodičov ho totiž používajú aj služby ponúkajúce carsharing, kuriéri či taxikári. Spoločne tieto autá najazdili viac ako 10 miliárd kilometrov, vďaka čomu mohol výrobca zozbierať veľké množstvo dát z ich používania.

Ako je to so životnosťou ZOE po niekoľkých rokoch a stovkách tisíc kilometroch? Prečo s ním majitelia najazdia viac ako so spaľovacím Cliom? Ako sa zmenilo správanie zákazníkov po kúpe elektrického ZOE? Prečo sa výrobca rozhodol pre zabudovanú 22 kW palubnú nabíjačku?

Presuňme sa ale do súčasnosti, k novému modelu Renault Megane E-Tech Electric, ktorý so sebou priniesol úplne novú elektrickú platformu CMF-EV a tiež novú identitu značky Renault. My v redakcii sme mali šancu tento model testovať a vyslovene sme si ho zamilovali.

Pozrite si

Renault Megane E-TECH: Toto sme od elektrického Megane nečakali

Renault pri jeho tvorbe totiž uzatvoril strategickú spoluprácu so spoločnosťou Google a prináša tak úžasne intuitívny infotainment systém aj so zabudovanými Google službami. Aj vďaka tomu už stihol získať druhé miesto v ankete Auto Roka 2022.

Naozaj sa už nedočkáme nového spaľovacieho modelu Megane? Ako ho prijali zákazníci a boli ochotní prijať jeho vyššiu cenu? Dočkáme sa aj plne elektrického Australu? Nahradia podľa Pavela elektrické autá tie spaľovacie? A ktoré má najradšej on sám?

Toto všetko a ešte viac sa dozviete v novej časti TECHTALKS s moderátorom Romanom Calíkom a hosťom Pavlom Hykyšom.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Užívaj si výhodné dáta, volania a správy v 4G sieti s pokrytím viac ako 97 % obyvateľov Slovenska. Bez poznámok pod čiarou, bez papierovačiek, bez omáčok. To je Radosť.

Mimochodom, ak chcete vedieť o vychytávkach nového plne elektrického Renault Megane E-Tech Electric viac, pozrite si aj naše video so 4 TOP TECH vychytávkami novinky.