PanicSafe – autonabíjačka, ktorá vás zachráni v tiesňovej situácii

ZDROJ | GEKO

Privolanie pomoci po nehode či inej tiesňovej situácii nie je vždy jednoduché. Nabíjačka PanicSafe to však môže výrazne uľahčiť, najmä vďaka zabudovanému akcelerometru a tiesňovému tlačidlu.

PanicSafe vyzerá ako štandardná USB nabíjačka do auta a ono to vlastne nabíjačka aj je. Skrz dva USB porty dokáže nabíjať smartfóny a tablety, pričom jej nechýba ani podpora pre rýchle nabíjanie QuickCharge. PanicSafe však obsahuje aj akcelerometer, ktorý dokáže rozpoznať silný náraz a následne odoslať na sedem ľubovoľných kontaktných čísel správu s aktuálnou polohou vozidla.

ZDROJ | GEKO

V prípade inej tiesňovej situácie, napríklad pri hrozne prepadnutia, je možné kontaktovať tieto kontakty pomocou tiesňového tlačidla, ktoré je umiestnené priamo na nabíjačke. Celú komunikáciu zabezpečuje aplikácia WISO v smartfóne, na ktorú je nabíjačka cez Bluetooth pripojená.

Pozrite siViete čo odstráni zápach z obuvi? Shoe Deodorizer od Panasonicu

https://youtu.be/YI1C8yQPmkI

Informácie o aktuálnej polohe sa aktualizujú zhruba každé 2-3 minúty a tiesňová správa môže byť vďaka internému napájaniu odoslaná aj v prípade, že vozidlo nie je naštartované. Kontaktné osoby dostanú upozornenie aj vtedy, keď tiesňové volanie deaktivujete.

ZDROJ | GEKO

PanicSafe funguje s akýmkoľvek smartfónom v operačným systémom Android od verzie 4.4 a iOS od verzie 8.0. Oficiálna cena je stanovená na 79,99 dolárov, no v prípade záujmu si tento šikovný gadget pravdepodobne budete musieť objednať priamo zo Spojených štátov. Z oficiálnych distribútorov PanicSafe na naše územie odosiela napríklad americký Amazon.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMashable

Komentáre k článku