Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic nám v Prahe ukázal svoje novinky pre tento rok

Panasonic nám v Prahe ukázal svoje novinky pre tento rok
Richard Pliešovský
Panasonic nám v Prahe ukázal svoje novinky pre tento rok

Panasonic len nedávno (na CES 2019) predstavil svoje novinky. Tento týždeň nás pozval do Prahy, aby nám ukázal svoje široké portfólio. Z tejto cesty prinášame nasledujúcu reportáž.

Keď sa povie slovo Panasonic, niekomu sa vybaví kvalitný televízor, druhému slúchadlá, ale ďalšieho môže pokojne napadnúť značka Technics alebo Lumix. Všetko to totiž patrí pod krídla jednej a tej istej spoločnosti, ktorá mimochodom minulý rok oslavovala storočnicu.

Televízory Panasonic

Ako prvé sme si pozreli televízory. V januári bol predstavený nový top model GZ2000 s OLED obrazovkou. Teraz sa vybrané funkcie tohto špičkového modelu, napríklad podpora HDR10+, Dolby Vision či Dolby Atmos, dostávajú aj do televízorov Panasonic s OLED a LCD obrazovkami.

Panasonic tiež predstavil štyri nové rady 4K LCD televízorov: GX940, GX900, GX800 a GX700. Vlajková loď GX940 je dostupná len v 75-palcovej uhlopriečke. Podobne ako OLED modely je vybavená novým procesorom HCX Pro Intelligent a s podporou technológie Dolby Vision a HDR10+.

Pozrite si

Nové modely TV Panasonic dvíhajú latku s  HDR10+ a Dolby Vision

Všetky OLED TV, vrátane série GX940, podporujú nový formát fotografií s využitím HDR – HLG Photo. OLED televízory sú kompatibilné s hlasovými asistentmi (Amazon Alexa a Google asistent) a dajú sa tak pripojiť do smart domácnosti.

Soundbary Panasonic

Zdroj | Panasonic

Soudbary SC-HTB900, SC-HTB700 a SC-HTB510 patria medzi najvyspelejšie audiosystémy pre domáce kino i na počúvanie hudby. Modely HTB900 a HTB700 podporujú najnovšie audioformáty Dolby Atmos a DTS: X.

Pozrite si

Nové soundbary Panasonic podporujú 3D audio, aj Chromecast

Pri modeloch HTB900 a HTB700 bol zmodernizovaný dizajn šasi a tvar membrán reproduktorov. Tak sa dosiahol vyšší frekvenčný rozsah, predovšetkým basov a súčasne sa zlepšila zrozumiteľnosť filmových dialógov.

Gramofóny Technics

Gramofón s priamym náhonom Technics SL-1200MK7 sa prvýkrát objavil na veľtrhu CES 2019 v Las Vegas. Zo staršej generácie zdedil prístroj tradičný dizajn, ľahké ovládanie, spoľahlivosť a vynikajúcu odolnosť.

Pozrite si

Technics ukázal reinkarnáciu slávneho gramofónu SL-1200G

SL-1200MK7 dostal bezjadrový motor s priamym náhonom a nové technológie zabezpečujúce kvalitný zvuk. K dispozícii sú aj profesionálne funkcie pre dídžejov, napríklad spätné prehrávanie. Technics SL-1210MK7 prichádza na trh ako prvý profesionálny DJ model po cca 9 rokoch.

Tento rok predstavil Technics úplne nový model SL-1500C. Má bezjadrový motor s priamým náhonom, vysoko citlivé ramienko prenosky či vstavaný predzosilňovač s ekvalizérom. Gramofón sa tak ľahko pripojí k rôznym druhom reproduktorov, vrátane bezdrôtových. Súčasťou základného balenia je aj kvalitná prenoska Ortofon 2M Red.

Audio systémy

Panasonic, to sú okrem televízorov hlavne audio systémy. Z tých sme v Prahe videli azda najviac. Elegantné a tenké mikrosystémy SC-HC410 a SC-HC412. Predný panel majú z lešteného hliníka, ktorý ladí s textilnou výplňou reproduktorov.

Mini audiosystémy SC-AKX320 a SC-AKX520 sa zameriavajú na mladých ľudí. Okrem robustného zvuku poteší používateľov veľký ovládač hlasitosti, DJ efekty a ovládanie pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov. 

Pozrite si

Pestrá ponuka nových audio systémov od Panasonicu

Aj prerastené audiosystémy ukryté v reproduktoroch SC-TMAX50, SC-TMAX40 a SC-TMAX10 sú ako vyšité na party a poriadne odviazanú zábavu.

Nechýbalo ani sympatické rádio RX-D70BT, ktorému pridal výrobca možnosť prehrávania z CD diskov, podporu Bluetooth či vstupy USB a AUX.

Zvukovo vynikal výkonný mikrosystém SC-PMX90 a SC-PMX92, ktorý sa dodáva v dvoch farebných prevedeniach. Nájdeme v nich audiofilský DA prevodník, ktorý v kombinácii s USB vstupom umožňuje prehrávanie hudby z počítača v rôznych formátoch (DSD, FLAC, WAV, AIFF) vrátane Hi-Res audia 24 bit/192 kHz. Nechýba podpora Bluetooth, FM/DAB+ rádio a CD prehrávač.

Slúchadlá

Štupľové slúchadlá NJ310B sa vyznačujú kompaktným prevedením a elegantnými farebnými variantami. Membrána s priemerom 9 mm zabezpečuje kvalitný zvuk so zvučnými basmi. Hlboké tóny optimalizuje systém XBS s využitím filtra a funkciou Acoustic Bass Control.

Aj ďalšie štupľové slúchadlá HTX20B majú čo ponúknuť. Vychádzajú z modelov, pri ktorých boli použité háčiky na uši. Zaujmú štýlovou kombináciou luxusne pôsobiacich materiálov a textilného kábla. Základom sú meniče s priemerom 9 mm, vďaka ktorým dosiahnu jasný a čistý zvuk so zvýraznenými basmi.

On-ear slúchadlá HF410B ponúkajú 24 hodinové prehrávanie. Majú 30 mm meniče s neodýmovým magnetom. Bluetooth podporuje zvukové profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP a SBC.

Panasonic HTX90N majú aktívny systém tlmenia okolitých ruchov, takže zaisťujú ideálne posluchové podmienky. O kvalitný a plný zvuk sa starajú meniče s priemerom 40 mm s neodymovými magnetmi. Pohyb membrány je riadený systémom Acoustic Bass Control, ktorý je zárukou kvalitného a dynamického podania basov. Pre ďalšie posilnenie hlbokých tónov možno tlačidlom aktivovať funkciu Bass Enhancer.

Pozrite si

Panasonic ukázal dvojicu nových bezdrôtových slúchadiel

Technics EAH-F50B a FAH-F70N sú slúchadlá podporujúce bezdrôtový prenos zvuku LDAC a apt-X HD. Majú pevnú konštrukciu, účinné vnútorné tlmenie a hlavne dynamické 40 mm reproduktory, ktoré tvorí membrána typu CPF (Composite Performance Film) a konštrukcia Precise Air Control Structure.

Fotoaparáty

Panasonic v posledných rokoch výrazne zamiešal kartami aj v oblasti fotoaparátov, ktoré poznáme pod značkou Lumix. Vedeli ste o tom, že práve Panasonic ako prvý predstavil systémový fotoaparát, tzv. bezzrkadlovku?

Lumix DC-G9 predstavuje špičkový výrobok s vynikajúcimi parametrami, výborným spracovaním a odolnosťou voči vode. Je určený pre náročných fotografov.

Pozrite si

Panasonic LUMIX G9 – CSC, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Model Lumix DC-GH5S osloví nielen fotografov, ale aj profesionálnych filmárov.

Na predstavení nechýbali ďalšie modely, ako napríklad Lumix DC-S1, Lumix DC-FZ1000MK2 či nadupaný kompakt pre cestovateľov Lumix DC-TZ95.

Panasonic – to nie je len foto, audio a video

Na záver sme absolvovali krátku prehliadku ďalšieho sortimentu, ktorý Panasonic vyrába: kuchynské spotrebiče, starostlivosť o telo, klimatizácie a čističky vzduchu. Aj v tomto odvetví patri táto známa japonská značka medzi špičku.