Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic má novú 4K kameru pre náročných používateľov

Panasonic má novú 4K kameru pre náročných používateľov
Zdroj | Panasonic
Marek Šimunek
Panasonic má novú 4K kameru pre náročných používateľov
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Nový model kamery Panasonic HC-VXF990 nadväzuje na úspechy prvej generácie kamier Panasonic s možnosťou natáčania 4K videa. Novinka používa 1/2,3″ BSI CMOS snímač, ktorého obraz je spracovaný pomocou obrazového procesora Crystal Engine 4K. Okrem toho sa Panasonic HC-VXF990 pýši najnovšími objektívmi Leica DICOMAR.

Zdroj | Panasonic
Pozrite si

Panasonic DMP-UB900 – prvý Ultra HD Blu-ray prehrávač

Samozrejme vo výbave tej najlepšej kamery, ktorú Panasonic počas CES 2016 predstavil nemôžu chýbať ani rôzne moderné technológie. Tešiť sa tak môžete napríklad na ešte rýchlejšie zaostrovanie, ktoré sa v prípade 4K rozlíšenia určite hodí.

Ako sme už niekoľkokrát spomenuli Panasonic HC-VXF990 pnúka možnosť natáčania videí v UHD rozlíšení, tu však ešte jej možnosti nekončia. Oproti ostatným kamerám výrobcu ponúka tento model niekoľko vylepšení, ako je napríklad možnosť priamej úpravy záznamov v kamere.

https://youtu.be/-dIp3_krsQI

Používatelia tak majú k dispozícii novú funkciu 4K Cropping, ktorá umožňuje vytvorené 4K video orezať. Využiť ju môžete napríklad na zoomovanie, alebo dodatočnú stabilizáciu záznamu. Výsledné video tak bude v rozlíšení Full HD. Ak radi svoje videá obohatíte o efekty, potom v prípade kamery Panasonic HC-VXF990 určite oceníte nové Cinema filtre, ktoré umožnia pridať k videu efekty podobné, ako v celovečerných filmoch.

Zdroj | Panasonic

Funkcia 4K Photo takisto nechýba. Vďaka tejto funkcii a jej niekoľkým nastaveniam, môžete s videa vo vysokom rozlíšení kedykoľvek vytvoriť fotografiu v rozlíšení 8 Mpx. Je totiž oveľa pravdepodobnejšie, že ten správny moment zachytíte vo videu, ako v prípade sekvenčného snímania fotoaparátom.

 

Pozrite si

Panasonic VIERA DX900 má certifikáty Ultra HD PEMIUM a THX

Vylepšenia sa v prípade kamery Panasonic HC-VXF990 dočkala aj funkcia Wireless Twin Camera, ktorá v novej verzii nesie označenie Wireless Multi Camera. Princíp ostal zachovaný a teda ku kamere môžete pomocou Wi-Fi pripojiť smartfón, ktorý bude slúžiť ako sekundárna kamera. Výsledný obraz sa tak následne vloží do pôvodného videa ako PiP. Rozdiel je v tom, že v novej verzii môžete pripojiť až tri samostatné smartfóny.

Zdroj | Panasonic

Panasonic HC-VXF990 ponúkne aj pomerne slušnú hardvérovú výbavu. Samozrejmosťou je veľmi dobrá 5-osá stabilizácia, Wi-Fi, 20 násobný zoom, alebo režim HDR. Potešia však aj také drobnosti ako je elektronický vyklápateľný hľadáčik, ktorý dopĺňa výklopný displej. Niekedy je jednoducho lepšie, ak sa môžete pozrieť do hľadáčika a nemusíte scénu komponovať pomocou výklopného displeja.

Zdroj