Reklama

Panasonic Lumix FX700: 14,1 Mpx a Full HD video

Števo Porubský

Japonský Panasonic po modeli Lumix FX70 (Panasonic Lumix DMC-FX70: menší, krajší, lepší)  predstavil aj jeho vybavenejšieho brata. Okrem takmer identických funkcií ponúka naviac Full HD. Inak sa od nižšieho modelu odlišuje len minimálne.

 Panasonic Lumix FX700

Lumix FX700 je podľa zovňajšku takmer na nerozoznanie od modelu Lumix FX70. Všímavé oko rozdiel uvidí, ale k tomu sa dostanem až neskôr. Novinka používa identický CMOS snímač s rozlíšením 14,1 Mpx, Venus Engine II procesor a objektív LEICA DC VARIO-SUMMICR s 5-násobným optickým priblížením. Samozrejmosťou je aj optická stabilizácia POWER O.I.S a výborná svetelnosť od f/2,2. Toto výrobca napratal do tela s rozmermi 104 x 56 x 25 mm s hmotnosťou 176 gramov. Zaujímavé je na novinke kontinuálne snímanie rýchlosťou 10 fps čo na kompakt nie je zlé.

 Panasonic Lumix FX700

Ako hľadáčik slúži rovnaký 3-palcový dotykový LCD displej s rozlíšením 230 tisíc bodov. Pre neskúseného majiteľa je pripravený režim iAuto, ostatní využijú aj poloautomatické režimy či kreatívne módy. Tým hlavným rozdielom oproti slabšiemu bratovi je možnosť snímania videa vo Full HD rozlíšení v AVCHD formáte. Miesto na objemné videá a nespočetné množstvo obrázkov zabezpečí aj podpora SDXC formátu pamäťových kariet. Energiu zas zabezpečí 940 mAh Li-Ion batéria. Novinka sa na trhu objaví v priebehu tohto mesiaca za cenu okolo 400 USD čo je približne 320 €. Na trhu bude však pravdepodobne len v dvoch farbách – čiernej a zlatej.

Panasonic Lumix FX700

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.