Reklama

Panasonic Lumix DMC-FZ45: hybrid s 24-násobnou optikou

Roman Calík

Nový hybridný fotoaparát spoločnosti Panasonic nesie názov Lumix DMC-FZ45. Pýši sa novým objektívom s 24x zoomom a rozlíšením 14,1 Mpix. Natočíte si s ním aj HD video a nezáleží na tom, či ste začínajúci alebo pokročilý fotograf, dôležité parametre pri fotení zvládne za vás.

 Panasonic Lumix DMC-FZ45

Na prvý pohľad sa nový Lumix DMC-FZ45 radí medzi klasické superzoomy, Panasonic však pre tento model vyvinul úplne nový typ objektívu Leica DC Vario-Elmarit a tak zväčšil rozsah optického zoomu až na hodnotu 24x (ekvivalent 25-600mm pri prepočte na kinofilm). 25 mm dlhé ohnisko je veľmi krátke a umožní vám fotografovať v tesných priestoroch, architektúru či krajinu. Môžete pri tom využiť funkciu Extra Optical zoom, ktorá zvýši zoom až na hodnotu 50,6x, ak použijete nižšie výstupné rozlíšenie. Samozrejmosťou je aj POWER O.I.S. stabilizácia. 14,1 megapixlový snímač nesklame ani náročnejšieho fotografa. Vaše videá sa uložia v úspornejšom a kompatibilnejšom formáte AVCHD Lite v HD rozlíšení 1280 x 720 bodov.

 Panasonic Lumix DMC-FZ45

Rýchly procesor Venus Engine HD II spracováva obraz po novom a Panasonic túto technológiu nazýva Inteligentné rozlíšenie. Procesor detekuje obrysy, detaily a jemné prechody a spracuje ich do jasnejšieho a ostrejšieho obrazu, tento krát aj pri vyššej nastavenej citlivosti ISO. Pre zručnejších je k dispozícii otočné koliesko „Jog-dial“ ktoré uľahčuje ovládanie a urýchľuje zmeny v nastavení, nahrávanie videa spustíte pohodlne jedným tlačidlom ako na videokamere. Displej s uhlopriečkou 3,0” a rozlíšením 230,000 bodov je dnes už samozrejmosťou a ničím neprekvapí. Celkovo má nová FZ45-ka čo ponúknuť a ak ste po nej zatúžili, do predajní sa dostane na jeseň tohto roku za cenu pod 400 €.

Panasonic Lumix DMC-FZ45

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.